გრძელდება რეგისტრაცია ტრენინგზე ,,გარემოსდაცვითი და აგრარული განათლება სკოლაში“
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი ახორციელებს ზოგადი განათლების დაწყებითი (I-VI კლასი) საფეხურის, გეოგრაფიისა და სამოქალაქო განათლების მასწავლებლების ტრენინგს - ,,გარემოსდაცვითი და აგრარული განათლება სკოლაში”.
ტრენინგის დასრულების შემდეგ, მონაწილეები მიიღებენ ელექტრონულ ცნობას,  რომელიც აღიარებულია სსიპ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ როგორც 20-საათიანი სავალდებულო ტრენინგი.
ტრენინგი იმართება დისტანციურად, Zoom-ის პლატფორმის გამოყენებით.
პროგრამის „გარემოსდაცვითი და აგრარული განათლება სკოლაში” დანერგვის მიზნით, ტრენინგები ხორციელდება 2021 წლიდან. მთელი საქართველოს მასშტაბით, ამ ეტაპზე გადამზადებულია 3100-ზე მეტი პედაგოგი.
ტრენინგთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაციისთვის და რეგისტრაციისთვის ეწვიეთ ბმულს  https://eiec.gov.ge/Ge/TrainingCourses/24

Registration continues for the training "Environmental protection and agricultural education at school"
The teacher training program  "Environmental and agricultural education at school"  is conducted by the EIEC under the  Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia for primary (I-VI class) general education, geography, and civic education.
Participants will receive an electronic certificate after completing the course, and the National Center for the Professional Development of Teachers of LEPL will recognize it as 20 hours of required training.
The training will be conducted remotely using the Zoom platform.
Training is being carried out in order to implement the "Environmental and Agricultural Education at School" program. Training will be carried out from 2021. At this stage, more than 3100 teachers have been trained throughout Georgia.
For more information and to register for the training, go to https://eiec.gov.ge/Ge/TrainingCourses/24