ბათუმში პოლიეთილენის ნარჩენების გადამამუშავებელი (ნარჩენების აღდგენის) საწარმოს მოწყობა-ექსპლუატაცია
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2022 წლის 19 ოქტომბრის ჩათვლით.
განცხადება და დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/797
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2022 წლის 13  ოქტომბერს, 12:00 სთ-ზე, მისამართი: ქ. ბათუმის მერიის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობა (სულხან-საბა ორბელიანის N10).

Construction and operation of a polyethylene (waste processing) enterprise in Batumi
The national environment agency LEPL, under the ministry of environmental protection and agriculture of Georgia, publishes the scoping report for the planned activity.The written comments and notes, regarding the scoping report for the planned activity should be sent to the LEPL national environment agency at the address: Tbilisi, Marshal Gelovani avenue N6, or send  an  email to the address eia@mepa.gov.ge
Construction and operation of  a polyethylene (waste processing) enterprise in Batumi
The written comments and notes regarding the scoping report for the planned activity, should be sent to the LEPL national environment agency, inclusive 19 October 2022.
See the statement and detailed information at the link -  https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/797
The public discussion on the scoping report for the planned activity will be conducted on October 13, 2022 at 12:00 o'clock. Address: Batumi City Hall, Administrative Unit Building (St.Sulkhan-saba Orbeliani N10)