აგრარული მიმართულების პროფესიული სასწავლებლის წარმომადგენლები  გადამზადდნენ
აგრარული მიმართულების პროფესიული სასწავლებლის წარმომადგენლები  გადამზადდნენ თემაზე „კლიმატგონივრული სასოფლო-სამეურნეო პრაქტიკა”.  ტრენინგმოდული მოიცავდა ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორებიცაა მიწის მდგრადი მართვა და აღდგენის ღონისძიებები, ადგილობრივი და ენდემური ჯიშები, მათი სერტიფიცირების პროცედურა, ბიოსასუქების წარმოება და ა.შ. თეორიული კურსის შემდეგ საველე სწავლება გაიმართა, სადაც ქარსაფარები და ნულოვანი დამუშავებით დათესილი ნაკვეთები მოინახულეს.
ტრენინგის მიზანია აგრარული განათლებისა და ცნობიერების ამაღლების გზით ხელი შეუწყოს სოფლის მეურნეობაში თანამედროვე მიდგომების დამკვიდრებას, რაც მნიშვნელოვანია სოფლის მეურნეობის გასაუმჯობესებლად და გარემოზე უარყოფითი ზემოქმედების შესამცირებლად.
შეხვედრაზე მონაწილეებს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორმა თამარ ალადაშვილმა და კავკასიის რეგიონული გარემოსდაცვითი ცენტრის დირექტორმა სოფიკო ახობაძემ მიმართეს და კლიმატგონივრული სოფლის მეურნეობის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს.
ტრენინგი გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით, კავკასიის რეგიონული გარემოსდაცვითი ცენტრის (REC) პროექტის „ეკონომიკური და გარემოსდაცვითი სარგებელი მიწის მდგრადი მართვის გზით, მოწყვლადი სასოფლო თემებისთვის საქართველოში” ფარგლებში ჩატარდა.

The representatives of the agricultural vocational school were retrained
Representatives of the agricultural vocational school received training on "climate-smart agricultural practices".The training module addressed crucial topics including local and endemic varieties, their certification processes, the creation of biofertilizers, sustainable land management, restoration practices, etc. Following the theoretical course, there was field training, during which windbreaks and no-till plots were visited.
The purpose of the training is to promote the establishment of modern approaches in agriculture through agricultural education and awareness-raising, which are crucial for improving agriculture and reducing its negative impact on the environment.
Tamar Aladashvili, director of the EIEC, and Sofiko Akhobadze, director of the Caucasus Regional Environmental Center, addressed the participants at the meeting and talked about the importance of climate-smart agriculture.
The training was organised by EIEC within the Caucasus Regional Environmental Center (REC) project "Economic and environmental benefits through sustainable land management for vulnerable rural communities in Georgia".