გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მოხალისეებთან შემაჯამებელი ღონისძიება გაიმართა
პროგრამის ,,კლიმატის ახალგაზრდა მოხალისეები" წარმატებული კურსდამთავრებულები, სასწავლო ვიზიტით, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სისტემაში შემავალ უწყებებს ესტუმრნენ.
გარემოს ეროვნულ სააგენტოში მოხალისეებმა, დარგის სპეციალისტებთან ერთად, შესაძლო სტიქიურ მოვლენებზე საპროგნოზო ინფორმაციის მომზადების და შესაბამისი უწყებებისთვის დროული მიწოდების  საკითხები განიხილეს; ამავდროულად,  ქვეყანაში არსებული მეტეოროლოგიური რადარების მონაცემების ანალიზის შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს; გარემოს ეროვნული სააგენტოს ლაბორატორიაში, კურსდამთავრებულები წყლისა და მიწის კვლევის პროცესებს გაეცნენ, ხოლო  ღვინის ეროვნულ სააგენტოში ინფორმაცია მოისმინეს ქართული ღვინის ისტორიის და საერთაშორისო ბაზრებზე ქართულ ღვინოზე არსებული მოთხოვნების შესახებ.
პროგრამის შემაჯამებელი ღონისძიების ფარგლებში, შეხვედრა გაიმართა გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში, სადაც ახალგაზრდებმა ნარჩენების მართვისა და  მდგრადი წარმოების შესახებ ლექცია მოისმინეს.
ახალგაზრდა მოხალისეთა ქსელი აერთიანებს 15-17 წლის ახალგაზრდებს და ხელს უწყობს საგანმანათლებლო აქტივობებში მათ აქტიურ ჩართულობას.
პროგრამა ,,კლიმატის ახალგაზრდა მოხალისეები"  ხორციელდება პროგრამის „კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში“ ფარგლებში. პროგრამა დაფინანსებულია საქართველოს მთავრობის, კლიმატის მწვანე ფონდის (GCF), შვედეთისა და შვეიცარიის მთავრობების მიერ და ხორციელდება გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით.

The summary event was conducted with volunteers of EIEC
The participants of the "Young Climate Volunteers" program and The successful graduates visited the agencies included in the system of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia on a study visit.
The volunteers, with the field specialists, have discussed possible natural disasters and Issues of preparation of forecast information and timely delivery to relevant agencies, and at the same time received information about analyses of meteorological radar data in the country:
At the National Environmental Agency's laboratory, information about research processes of water and land was given to the graduates. The wine agency also informed the graduates of Georgian wine's history and the requirements for Georgian wine on worldwide markets.
The meeting was held at the EIEC, where the young people were given a lecture about waste management and sustainable production.
The youth volunteer network brings together young people aged 15–17 and promotes their active involvement in educational activities.
The program ‘’climate young volunteers’’ is developed within the program of ‘’reducing the climate-driven disasters in Georgia’’ The program is funded by the Georgian Government Green Climate Find (GCF) by the Governments of Sweden and Switzerland and is developed with the support of United Nations Development Program (UNDP).