2018-2021 წლების გარემოს მდგომარეობის შესახებ ეროვნული მოხსენების პროექტის საჯარო განხილვა გაიმართა
მოხსენება წარმოადგენს საქართველოს გარემოს მდგომარეობის შესახებ არსებული ინფორმაციის შემაჯამებელ დოკუმენტს, რომელიც 4 წელიწადში ერთხელ მზადდება. დოკუმენტი ეხმარება გადაწყვეტილების მიმღებ პირებსა და დაინტერესებულ საზოგადოებას დეტალური და ზუსტი ინფორმაციის მიღებაში.
ეროვნულ დონეზე გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების შეფასების მთავარი  დოკუმენტი გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსა და კლიმატის ცვლილების დეპარტამენტის ხელმძღვანელის მოადგილემ, მაია ჯავახიშვილმა წარადგინა.
ანგარიშში კომპლექსურადაა შეფასებული საქართველოს გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების მდგომარეობა 2018-2021 წლების პერიოდისათვის. დოკუმენეტში ყურადღება გამახვილებულია  გარემოს შემადგენელი ძირითადი ელემენტების მდგომარეობის, გარემოზე ეკონომიკის სექტორების ზემოქმედების, გარემოსდაცვითი მმართველობისა და სხვა გარემოსდაცვითი საკითხებისა და რისკების შესახებ.
გარემოს მდგომარეობის შესახებ ეროვნული მოხსენების პროექტი, გარემოს დაცვის შესახებ საქართველოს კანონის თანახმად, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ სხვა შესაბამისი სამთავრობო უწყებების ჩართულობით მომზადდა.
ანგარიშის საჯარო განხილვას გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორი თამარ ალადაშვილი, სხვადასხვა საჯარო უწყებისა და ადგილობრივი თვითმმართველობების, არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, ექსპერტები და  დაინტერესებული პირები ესწრებოდნენ.

A public discussion of the project of the national report on the state of the environment for 2018-2021 was held
The report is a document summarising the existing information on the state of the environment in Georgia and is prepared once every 4 years.
The document helps decision-makers and the interested public get detailed and accurate information.
Maya Javakhishvili, the deputy head of the Environment and Climate Change Department of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, presented the main document for the assessment of the environment and natural resources at the national level.
The report is a complex assessment of the state of the environment and natural resources of Georgia for the period 2018–2021. The document focuses on the state of the main elements of the environment, the impact of economic sectors on the environment, environmental governance, and other environmental issues and risks.
The draft of the national report on the state of the environment, according to the Law of Georgia on Environmental Protection, was prepared by the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia with the involvement of other relevant government agencies.
The public assessment of the report was attended by the director of the Environmental Information and Education Centre, Tamar Aladashvili, as well as representatives of numerous public agencies and local governments, non-governmental organizations, specialists, and interested parties.