შექმენი კლიმატმეგობრული ბაღი
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი აცხადებს კონკურსს სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებებისთვის. კონკურსი ცხადდება პროგრამის - „კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში“ ფარგლებში, რომელიც დაფინანსებულია საქართველოს მთავრობის, კლიმატის მწვანე ფონდის (GCF), შვედეთისა (SIDA) და შვეიცარიის (SDC) მთავრობების მიერ და ხორციელდება გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით.
კონკურსის მიზანია გარემოსდაცვით საკითხებზე ცნობიერების ამაღლება სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულების წარმომადგენლებისათვის.
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლიათ პროექტის სამიზნე მუნიციპალიტეტებს: ლაგოდეხი, სიღნაღი, ახმეტა, თელავი, გორი, სამტრედია, აბაშა, სენაკი, ხობი, ჩოხატაური, ოზურგეთი, ლანჩხუთი, ქობულეთი.
წარმოდგენილი განაცხადი უნდა  მოიცავდეს შემუშავებულ საგანმანათლებლო აქტივობებს (აქტივობის მიზანი, აღწერა და შედეგი) და მათი განხორციელების დამადასტურებელ დოკუმენტაციას (ფოტო-ვიდეო მასალა (არაუმეტეს 5 წუთისა)). პროგრამა უნდა შედგებოდეს  თეორიული და პრაქტიკული სწავლებისგან და მოიცავდეს ჩამოთვლილი თემებიდან მინიმუმ ერთს:
● კლიმატის ცვლილება
● კლიმატის ცვილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება
● ნარჩენების მართვა
● კლიმატგონივრული სოფლის მეურნეობა
კონკურსი გაიმართება სამ ეტაპად:
I ეტაპი - პროგრამით გათვალისწინებული აქტივობების წარდგენა (2 ოქტომბრამდე)
II ეტაპი - აქტივობების განხორციელება და წარდგენა (10 ნოემბრამდე)
III ეტაპი - გასაუბრება
განმცხადებლებმა სრული  განაცხადი უნდა წარადგინონ ელექტრონული ფოსტის შემდეგ მისამართზე: info@eiec.gov.ge
გთხოვთ, წერილის სათაურის ველში მიუთითოთ - „შექმენი კლიმატმეგობრული ბაღი“
საკონტაქტო პირი: პროექტის კოორდინატორი თამარ შერვაშიძე (ელ.ფოსტა: tamar.shervashidze@eiec.gov.ge,  მობ: 595958825).

Create a climate-friendly kindergarten
The EIEC announces a contest for preschool institutions. The contest is announced within the program "Reducing the risk of climate-driven disasters in Georgia", funded by the Government of Georgia, the Green Climate Fund (GCF), the governments of Sweden (SIDA) and Switzerland (SDC) and is implemented with the support of the United Nations Development Program (UNDP).
The goal of the contest is to raise awareness of environmental topics among the representatives of the preschool education institution.
The contest is open to the target municipalities: Lagodekhi, Sighnaghi, Akhmeta, Telavi, Gori, Samtredia, Abasha, Senak, Khobi, Chokhatauri, Ozurgeti, Lanchkhuti, and Kobuleti.
The submitted application should include the developed educational activities (goal, description, and the activity result) and documentation confirming their implementation (photo-video material (no more than 5 minutes). The program must include theoretical and practical training and cover at least one of the following topics:
● Climate change
● Reducing the risk of climate-driven disasters
● Waste management
● Climate-smart agriculture
The contest will be held in three stages:
Stage I: Presentation of activities included in the program (until October 2).
Stage II: Implementation and presentation of activities (until November 10).
StageIII: Interview
Applicants should submit a complete application to the following e-mail address: info@eiec.gov.ge.
Please indicate in the subject line of the letter, "Create a climate-friendly kindergarten."
Tamar Shervashidze, the project's coordinator, can be reached at 595958825 or by email at tamar.shervashidze@eiec.gov.ge