გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში უზბეკეთის დელეგაციის წევრებთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორი თამარ ალადაშვილი  უზბეკეთის რესპუბლიკის ეკოლოგიის, გარემოს დაცვისა და კლიმატის ცვლილების სამინისტროს სახელმწიფო ეკოლოგიური ექსპერტიზის დეპარტამენტის წარმომადგენლებს შეხვდა.
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის წარმომადგენლებმა სტუმრებს ცენტრის აქტივობების, გარემოსდაცვითი გადაწყვეტილების მიღების პროცესში საზოგადოების ჩართულობის, გარემოსდაცვითი ინფორმაციის გავრცელებისა და მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობის განხორციელების საშუალებების შესახებ გააცნეს ინფორმაცია.
შეხვედრაზე დეტალურად განიხილეს ცენტრის ახალი ფუნქცია, რომელიც საჯარო განხილვების ორგანიზებას ითვალისწინებს. აღნიშნულის შესახებ, მხარეებმა გამოცდილების გაზიარებისა და თანამშრომლობის სამომავლო გეგმები დასახეს.
ვიზიტის ფარგლებში, უზბეკეთის დელეგაცია საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს და სამინისტროში შემავალი უწყებების მუშაობის მიმართულებებსა და სტრუქტურას გაეცნენ.

At the Environmental Information and Education Centre, a working session was held with the delegation from Uzbekistan
The director of EIEC Tamar Aladashvili, met with representatives of the State Ecological Expertise Department of the Ministry of Ecology, Environmental Protection, and Climate Change of the Republic of Uzbekistan.
The representatives of the EIEC informed the guests about centre activities, the involvement of society in the decision-making process, ways of implementing access to justice, and disseminating environmental knowledge.
The new function of the facility, which allows for the organization of public hearings, was thoroughly discussed during the conference. The parties created future plans for experience sharing and collaboration with regard to the specified.
The delegation from Uzbekistan learned about the goals, organizational structure, and departments under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia.