თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფ. კვახჭირის მიმდებარე ტერიტორიაზე შპს „ექსიმგრუპი“-ს ფეროშენადნობების საწარმოს ექსპლუატაციის პირობების ცვლილება
გაცნობებთ, რომ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების  ცენტრი აქვეყნებს დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშს:
თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფ. კვახჭირის მიმდებარე ტერიტორიაზე  შპს „ექსიმგრუპი“-ს ფეროშენადნობების საწარმოს ექსპლუატაციის პირობების ცვლილება
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ,  წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 14 სექტემბრის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზირი N34 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge
2023 წლის 29 აგვისტო, 14:00 საათი, თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფ.კვახჭირის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობა

Change in the conditions of operation of the ferroalloy enterprise of "Eksimgroup" LLC in the vicinity of Kvakhchiri village of Terjola municipality
Imereti, Terjola, Village Kvakhchiri, Imereti, Terjola, Kvakhchiri village, Terjola municipality, Kvakhchiri village
We would like to inform you that the Environmental Information and Education Centre under the Ministry of Environmental  Protection and Agriculture of Georgia publishes the environmental impact assessment report for the planned activity:
The comments and opinions related to the environmental impact assessment report for the planned activity should be submitted to the National Environmental Agency by September 14, 2023, at the address: Tbilisi, Marshall Gelovani Avenue N34, or sent to e-mail: eia@mepa.gov.ge.
• The building of the administrative unit of the village of Kvakhchiri, Terjoli municipality, August 29, 2023, 14:00