ქ. ქუთაისში შპს „კავკასია 2007“-ის ფოლადისა და თუჯის სხმულების საწარმოს ექსპლუატაციის პირობების ცვლილების პროექტი
იმერეთი, ქუთაისი, ქ. ქუთაისი, ქ.ქუთაისი
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ,  წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 15 სექტემბრის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზირი N34 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge

თhe Environmental Information and Education Centre under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia is publishing the environmental impact assessment report of the planned activities:
The project of changing the operating conditions of the steel and cast iron foundry enterprise of "Kavkasia 2007" LLC in the city of Kutaisi
You can submit written comments and opinions related to the environmental impact assessment report of the planned activity to the National Agency for the Environment under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Marshall Gelovani Ave. N34, Tbilisi, or send them to e-mail: eia@mepa.gov.ge until September 15, 2023.