ქ. ქუთაისში შპს "უჯ ლუბრიკანტის" მიერ საავტომობილო ჰიდრავლიკური სამრეწველო ზეთებისა და საპოხი მასალის წარმოება
იმერეთი, ქუთაისი, ქ. ქუთაისი, ქ. ქუთაისი, რუსთაველის ქ. №3
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების  ცენტრი აქვეყნებს მიმდინარე საქმიანობის გაგრძელების ეკოლოგიური აუდიტის ანგარიშს:
მიმდინარე საქმიანობის გაგრძელების ეკოლოგიური აუდიტის ანგარიშთან  დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 5 აგვისტოს ჩათვლით.
მიმდინარე საქმიანობის გაგრძელების ეკოლოგიური აუდიტის ანგარიშის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2023 წლის 5 სექტემბერს 13:00 საათზე, ქ. ქუთაისის მერიის შენობაში (მის: რუსთაველის ქ. №3).

The environmental audit report of the production of automotive hydraulic industrial oils and lubricants at "UJ Lubricant" LLC in Kutaisi, Avtomshebeli St. N88 (plot 01/298), building N5 (free zone)
Imereti, Kutaisi, City Kutaisi, Kutaisi, Kutaisi city hall, Rustaveli St. No. 3
The Environmental Information and Education Centre of the Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia publishes the environmental audit report on the continuation of current activities:
The environmental audit report of the production of automotive hydraulic industrial oils and lubricants in Kutaisi city by "UJ Lubricant" Ltd., in Kutaisi city, N88 (plot 01/298), building N5 (free zone)
The comments and opinions related to the environmental audit report on the continuation of current activities should be submitted to the National Environmental Agency by August 5, 2023.
The public discussion of the environmental audit report on the continuation of the current activity will be held on September 5, 2023, at 13:00 in the building of the Kutaisi City Hall (Address: Rustaveli St. No. 3).