შპს „ზუგოს“ პოლიეთილენის ნარჩენების გადამამუშავებელი (ნარჩენების აღდგენა) და ბიოდეგრადირებადი პარკების წარმოების საამქროს ექსპლუატაციის სკოპინგის ანგარიში
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ,  წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 18 ოქტომბრის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის გამზირი N150 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge
დეტალური ინფორმაციისთვის იხილეთ ბმული http://ei.gov.ge/ka/info/56d2370b-5e88-48bc-b29c-023fe3c852b8
2023 წლის 13 ოქტომბერს 14:00 საათზე ქ. ბათუმის მუნიციპალიტეტის მერიის შენობაში (მის: ლ. ასათიანის ქ. N25)

The scoping report of the polyethylene waste processing and biodegradable bags production workshop of LDT ‘’ZUGO’’
Autonomous Republic of Adjara, Batumi, City Batumi, Autonomous Republic of Adjara, Batumi, Batumi City, Batumi City
The scoping report of the planned activity is published by EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia:
The comments and opinions regarding the scoping report of the planned activity require submission in writing at the address of the LEPL of the Environmental National Agency in Tbilisi City, D. Agmashenebeli Avenue N150, or they need to be emailed to eia@mepa.gov.ge.
• In Batumi municipality, at the mayor's building (address: St. L. Asatiani N25), on October 13, 2023, at 14:00
The public hearing is open, and any public representative has the right to take part in it as well as to submit thoughts and opinions.