შპს „მტკვარი ჰესის“ მიერ ასპინძისა და ახალციხის მუნიციპალიტეტებში 53 მგვტ დადგმული სიმძლავრის „მტკვარი ჰესის“ ექსპლუატაციის პირობების ცვლილება
სამცხე-ჯავახეთი, ახალციხე, სოფ. საყუნეთი, ახალციხის მუნიციპალიტეტი, სოფ. საყუნეთი
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ, წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2024 წლის 22 მარტის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის გამზირი N150 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge
დეტალური ინფორმაციისთვის იხილეთ გარემოსდაცვითი შეფასების პორტალი - https://ei.gov.ge/ka/info/9a53724a-e6e3-4bba-a85d-78f25fffb99f
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშის საჯარო განხილვები ჩატარდება:
2024 წლის 29 თებერვალის 15:00 საათზე ახალციხის მუნიციპალიტეტის სოფ. საყუნეთის ახალგაზრდული ცენტრის შენობაში
2024 წლის 1 მარტს 11:00 საათზე ასპინძის მუნიციპალიტეტის სოფ. ძველის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობაში

Change in conditions of operation of "Mtkvari Hesi" with an installed capacity of 53 MW in Aspindza and Akhaltsikhe municipalities by "Mtkvari Hesi" LLC
Samtskhe-Javakheti, Akhaltsikhe, Village Sakuneti, Samtskhe-Javakheti, Akhaltsikhe, village Sakuneti, Akhaltsikhe municipality, village Sakhuneti.
The EIEC of the Ministry of Environment, Protection, and Agriculture of Georgia publishes the environmental impact assessment report for the planned activity:
Change in conditions of operation of "Mtkvari HPP" with an installed capacity of 53 MW in Aspindza and Akhaltsikhe municipalities by LLC "Mtkvari HPP"
The written comments and opinions related to the environmental impact assessment report for the planned activity should be sent to the National Environmental Agency by March 22, 2024, at the address: Tbilisi, D. Agmashenebeli Avenue N150, or sent to e-mail: eia@mepa.gov.ge.
For detailed information, see the environmental assessment portal: https://ei.gov.ge/ka/info/9a53724a-e6e3-4bba-a85d-78f25fffb99f
Public hearings of the environmental impact assessment report for the planned activity will be held:
• On February 29, 2024, at 15:00, in the village of Akhaltsikhe municipality, in the building of Sakhuneti Youth Center
• On March 1, 2024, at 11:00 in the village of Aspindza Municipality, in the building of the old administrative unit