სასწავლო კურსი „გარემოსდაცვითი მმართველი“ იწყება
პროფესიული მომზადების პროგრამაზე - „გარემოსდაცვითი მმართველი“ რეგისტრაცია შესაძლებელია 16 თებერვლის ჩათვლით.
მონაწილეობა შეუძლიათ:
• დაინტერესებულ პირებს, ვისაც სურს დეტალურად შეისწავლოს ნარჩენების მართვის კოდექსის მიხედვით გაწერილი გარემოსდაცვითი მმართველის პასუხისმგებლობები და შეიძინოს საჭირო უნარები;
• ფიზიკურ პირებს;
• კომპანიების თანამშრომლებს, რომლებსაც წარმოექმნებათ სხვადასხვა ტიპის ნარჩენი და ვალდებულები არიან ნარჩენების მართვის გეგმების შემუშავებასა და განხორციელებაზე.
• კომპანიის თვითმონიტორინგისა და შიდა კონტროლის განხორციელებას.
პროგრამაზე რეგისტრაცია შესაძლებელია ვებგვერდზე: https://vet.emis.ge/#/training-programs
სწავლების საფასური 700 ლარია.
სასწავლო პროცესი 10 მარტს დაიწყება. პროგრამის ხანგრძლივობა 4 კვირას შეადგენს.
პროგრამის წარმატებით დასრულების შემდეგ, კურსდამთავრებულები მიიღებენ სახელმწიფოს მიერ აღიარებულ სერტიფიკატს.
პროგრამას გაუძღვებიან დარგის ექსპერტები:
• ალვერდ ჩანქსელიანი - გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ნარჩენებისა და ქიმიური ნივთიერებების მართვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი;
• ეკატერინე კისკეიძე - გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის სამრეწველო ემისიებისა და ნარჩენების კონტროლის სამსახურის ხელმძღვანელი;
• კონსტანტინე ხაჭაპურიძე - დამოუკიდებელი ექსპერტი;
• ქრისტინე ვარდანაშვილი - გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ნარჩენებისა და ქიმიური ნივთიერებების მართვის დეპარტამენტის ნარჩენების მართვის სამმართველოს ხელმძღვანელი;
საკონტაქტო პირები:
ეთერ ქავთარაძე - გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მოკლევადიანი და გრძელვადიანი სასწავლო კურსების კოორდინატორი (ელ.ფოსტა:  eter.kavtaradze@eiec.gov.ge; ტელ.: 599175273)
ნანა დვალი - გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის განათლების პროექტების სამსახურის კონსულტანტი (ელ.ფოსტა: nana.dvali@eiec.gov.ge; ტელ.: 577282226).

THE "ENVIRONMENTAL MANAGER" TRAINING PROGRAM BEGINS
The deadline to register for the "Environmental Manager" Professional Training Program is February 16.
Participants include the following:
Individuals who are interested in learning more about the duties of an environmental manager as stated in the Waste Management Code and gaining the required abilities;
Individuals;
Employees at companies generating various types of waste are responsible for developing and implementing waste management plans.
The goal of the programme is to train environmental managers who will implement the Waste Management Code and its obligations, inspection procedures, and law enforcement.
Participants who successfully finish the Environmental Manager course will be capable of
Prepare and update the company's waste management plan.
Classify waste
Work in the electronic waste management system
Implement and organise the company's waste management plan.
Implement company self-monitoring and internal control.
Registration for the programme is available on the website: https://vet.emis.ge/#/training-programs
The tuition fee is 700 GEL.
The training process will begin on March 10. The duration of the programme is 4 weeks.
Address: LEPL Environmental Information and Education Centre, Tbilisi, Marshal Gelovani Avenue N32g.
Graduates of the program will be awarded a state-recognized certificate upon satisfactory completion
The programme will be led by experts in the field:
Alverd Chankseliani - Head of the Waste and Chemicals Management Department of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia;
Ekaterine Kiskeidze - Head of the Industrial Emissions and Waste Control Service of the Environmental Supervision Department;
Konstantine Khachapuridze - Independent Expert;
Kristine Vardanashvili - Head of the Waste Management Division of the Waste and Chemicals Management Department of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia;
Contact persons
Contact persons: Eter Kavtaradze – Coordinator of short-term and long-term training courses at the EIEC (e-mail: eter.kavtaradze@eiec.gov.ge; tel.: 599175273)
Nana Dvali - Consultant of the Education Projects Service of the Environmental Information and Education Centre (e-mail: nana.dvali@eiec.gov.ge; tel.: 577282226).