ლექცია ნარჩენების მართვის შესახებ
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის წარმომადგენლები წყნეთში არსებული მოსწავლე-ახალგაზრდობის სახლის აფხაზეთიდან იძულებით გადაადგილებულ მოსწავლეებსა და სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდნენ.
ახალგაზრდებმა ნარჩენების მართვის თანამედროვე ტექნოლოგიების შესახებ მოისმინეს ლექცია, აქტიურად იმსჯელეს ამ სფეროში არსებულ გამოწვევებსა და პრობლემის აღმოფხვრის გზებზე და სამომავლოდ წყნეთში მოსწავლეებისა და სტუდენტების მიერ დაგეგმილი გარემოსდაცვითი ღონისძიებების შესახებაც ისაუბრეს.
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი სისტემატურად ატარებს ლექციებს სკოლის მოსწავლეებისთვის გარემოსდაცვით საკითხებზე, რომლის მიზანია, დაინტერესებულმა საზოგადოებამ მიიღოს სანდო და ამომწურავი ინფორმაცია მნიშვნელოვანი გარემოსდაცვითი საკითხების შესახებ.

Lecture about Waste Management
The representatives of the Environmental Information and Education Centre met the Tskneti Youth House’s internally displaced students from Abkhazia and the Sokhumi State University students.
The young people took a lecture about modern waste management technologies, discussed challenges and steps for effective problem solving in this field and also spoke about the environmental events planned in Tskneti.
The Environmental Information and Education Centre systematically holds the lectures for the school students that are intended to provide dependable and comprehensive information for the interested society about environmental topics.