‼️ კონკურსში მონაწილეობის მსურველთა დიდი რაოდენობის გამო განაცხადების მიღების ბოლო ვადამ გადაიწია 2021 წლის 19 ნოემბრამდე.
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ხელშეწყობით პროექტის - ,,კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკების შემცირება საქართველოში” ფარგლებში აცხადებს კონკურსს სათემო ორგანიზაციებისთვის - ,,შექმენი უსაფრთხო თემი”.
კონკურსის მიზანია ადგილობრივ დონეზე კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული ბუნებრივი საფრთხეების ზემოქმედების შემცირების ხელშეწყობა, თემის მედეგობის გაძლიერება დაინტერესებული მხარეების მაქსიმალური ჩართულობით, ბუნებრივი საფრთხით გამოწვეული კატასტროფების შესახებ ცოდნისა და ცნობიერების ამაღლება.
წარმოდგენილი პროექტი დაკავშირებული უნდა იყოს პროგრამით გათვალისწინებული 7 ბუნებრივი საფრთხიდან (წყალდიდობა, სეტყვა, ღვარცოფი, მეწყერი, გვალვა, ძლიერი ქარი, ზვავი) ერთ-ერთთან, რომელიც გამოწვევას წარმოადგენს როგორც მუნიციპალიტეტისათვის, ისე თემისთვის.
კონკურსი მონაწილეობა შეუძლია პროექტის 10 სამიზნე მუნიციპალიტეტის (ლაგოდეხი, თელავი, ახმეტა, სიღნაღი, გორი, სამტრედია, აბაშა, სენაკი, ხობი, ქობულეთი) სათემო ორგანიზაციებს.
განმცხადებლებმა გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში სრული საპროექტო განაცხადი უნდა წარადგინონ არაუგვიანეს 2021 წლის 15 ნოემბერისა, ელექტრონული ფოსტის შემდეგ მისამართზე: info@eiec.gov.ge (გთხოვთ, წერილის სათაურის ველში მიუთითოთ: ,,კონკურსი სათემო ორგანიზაციებისთვის’’).
*პროექტის სრული განაცხადი (ორგანიზაციის ბლანკით ან შტამპით და დირექტორის ხელმოწერით დამოწმებული);
*დეტალური და პუნქტების მიხედვით გაწერილი ბიუჯეტი (Excel-ის ფორმატში);
საჯარო რეესტრიდან ამონაწერი;
*პროექტის ფარგლებში დაგეგმილი ყველა აქტივობის განმახორციელებლის რეზიუმე;
*კონკურსში წარმოდგენილი პროექტები მხოლოდ განმცხადებელი ორგანიზაციის ნამუშევარს უნდა ასახავდეს. პლაგიატის შედეგად კონკურსიდან ორგანიზაციისა და პროექტის დაუყოვნებლივი დისკვალიფიკაცია მოჰყვება.
კონკურსის ფარგლებში წარმოდგენილი ყველა მასალა და დოკუმენტი სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის განკარგულებაში რჩება. განმცხადებლის მიერ წარმოდგენილ ინფორმაციას ცენტრი მხოლოდ განხილვის მიზნით გამოიყენებს და არ გაუზიარებს გარეშე პირებს ან ორგანიზაციებს, გარდა საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შემთხვევისა.
განაცხადების წარდგენის ბოლო ვადა: 2021 წლის 15 ნოემბერი
ორივე ეტაპის შედეგების მიხედვით სპეციალური კომისია გამოავლენს გამარჯვებულს, რომელსაც პროექტის განსახორციელებლად გადაეცემა 4000 აშშ დოლარი.
საკონკურსო პროექტების გამოგზავნა შესაძლებელია ელ.ფოსტაზე: info@eiec.gov.ge საკონტაქტო პირი: პროექტის კოორდინატორი თამარ შერვაშიძე (ელ.ფოსტა: tamar.shervashidze@eiec.gov.ge, მობ: 595958825).

!! Due to the large number of applicants for the contes , the deadline for applications has been postponed to November 19, 2021.
The Eiec, with the support of the United Nations Development Program (UNDP), is announcing a contest for community organizations under the project "Reducing the Risks of Climate Driven Disasters in Georgia" - "Create a Safe Community".
The aim of the competition is to help reduce the impact of natural threats caused by climate change at the local level, to strengthen the resilience of the community with the maximum involvement of stakeholders and to raise knowledge and awareness about natural disasters.
The submitted project should be related to one of the 7 natural hazards envisaged by the program (flood, hail, mudslide, landslide, drought, strong wind, avalanche), which is a challenge for both the municipality and the community.
Community organizations of 10 target municipalities of the project (Lagodekhi, Telavi, Akhmeta, Signagi, Gori, Samtredia, Abasha, Senaki, Khobi, Kobuleti) can participate in the contest.
Application procedure
Applicants must submit a complete project application to the Eiec  no later than November 15, 2021, at the following e-mail address: info@eiec.gov.ge (please indicate in the subject line of the letter: "Competition for Community Organizations").
The applicant must submit the following documents to the Eiec:
* Detailed and itemized budget (in Excel format);
Extract from the public register;
Summary of all activities implemented within the project;
* The projects submitted in the competition should reflect only the work of the applicant organization. The plagiarism will result in the immediate disqualification of the organization and the project from the competition.
All materials and documents submitted within the contest remain at the disposal of the LEPL Eiec. The information provided by the applicant will be used by the Eiec  for review purposes only and will not be shared with outside persons or organizations, except as provided by the legislation of Georgia.
The application deadline is November 15, 2021.
The contest will be held in 2 stages
I  stage- selection
II stage- The presentation of the  project proposal
Based on the results of both stages, a special commission will identify the winner, who will be awarded $ 4,000 for the project. Contest  projects can be sent by e-mail to: info@eiec.gov.ge Tamar Shervashidze (e-mail: tamar.shervashidze@eiec.gov.ge, phone: 595958825) is the project coordinator.