გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი უკვე მესამედ აცხადებს კონკურსს „მწვანე ჯილდო”, სადაც გამოვლინდება 2020 წლის საუკეთესო აღმზრდელი ან/და მეთოდისტი მთელი საქართველოს მასშტაბით.
კონკურსის წესები:
„მწვანე ჯილდოს” კონკურსში მონაწილეობა შეუძლია ყველა აღმზრდელ-პედაგოგსა ან მეთოდისტს, რომელიც:
ამჟამად დასაქმებულია სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებაში;
სააღმზრდელო პროცესში განხორცილებული აქვს „სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლების” (სახელმძღვანელო იხილეთ ბმულზე: https://bit.ly/2MSs5uf) სახელმძღვანელოში მოცემული თემები (ბიომრავალფეროვნება ჩვენ გარშემო; წყლისა და ენერგიის დაზოგვა; ნარჩენების მართვა).
განაცხადების მიღების ბოლო ვადაა 2020 წლის 15 ნოემბერი.
I ეტაპი - საკონკურსო განაცხადების შერჩევა
II ეტაპი - განხორციელებული აქტივობების პრეზენტაცია
ორივე ეტაპის შედეგების მიხედვით სპეციალური კომისია გამოავლენს საუკეთესო ათეულს, რომელთაგან გამარჯვებულს გადაეცემა „მწვანე ჯილდო”.
ათეულის ყველა წევრს გადაეცემა სერტიფიკატი და სამახსოვრო საჩუქრები.
კონკურსში მონაწილეობისთვის ელექტრონულად შეავსეთ საკონკურსო განაცხადის ფორმა (word-ის ფორმატში) და დაურთეთ თქვენ მიერ განხორციელებული აქტივობების ამსახველი ფოტო/ვიდეო მასალა (ერთ საქაღალდედ). ვიდეოს ხანგრძლივობა არ უნდა აღემატებოდეს 10 წუთს.
გთხოვთ, გამოგზავნისას მეილის სათაურში (Subject-ის ველი) მიუთითეთ: „მწვანე ჯილდო - სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლება".

For the third time, the Eiec is announcing the "Green Award" contest, which will reveal the best educator and / or Methodologist of 2020 throughout Georgia.
the contest rules
The Green Award contest is open to all educators or methodologists who:
currently working in a preschool:
The educational process includes the topics covered in the "Preschool Environmental Education" guide (see link: https://bit.ly/2MSs5uf) (biodiversity around us; water and energy conservation; waste management). Topics covered in the handbook (biodiversity around us; water and energy conservation; waste management)
The deadline for applications is November 15, 2020.
The contest will be held in 2 stages
I Stage I - Selection of contest applications
II Stage - presentation of the implemented activities
According to the results of both stages, a special commission will reveal the top 10, from which the winner will be awarded the "Green Award".
All members of the ten will be awarded a certificate and souvenirs.
To participate in the contest, fill in the application form electronically (in word format) and attach photos/videos of your activities (in one folder). The video length should not exceed 10 minutes
The contest materials can be sent electronically to the following e-mail: education@eiec.gov.ge
Please indicate in the subject line of the e-mail (Subject field): "Green Award - Preschool Environmental Education".