სტუდენტებისთვის ორწლიანი სასწავლო პროგრამა
რადიოაქტიურ წყაროებთან მუშაობა, რადიონუკლიდებით დაბინძურებული საგნების დეტექტირება და დეკონტამინაცია, ბირთვული და რადიაციული ობიექტების დეკომისიის საკითხები, რადიოაქტიური ნარჩენები, რადიაციული დაცვა და ბირთვული უსაფრთხოება, მაშინ ეს პროგრამა სწორედ შენთვისაა!
2021-2022 სასწავლო წელს, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ ბირთვული და რადიაციული უსაფრთხოების სააგენტო, ევროკავშირისა და შვედეთის მთავრობის მხარდაჭერით, აცხადებს მიღებას სტუდენტებისთვის 2 წლიანი გადამზადების პროგრამაზე, რომელიც ითვალისწინებს როგორც თეორიულ, ისე პრაქტიკულ სწავლებას საქართველოსა და უცხოეთში. სასწავლო კურსი სრულად ფინანსდება პროგრამის ფარგლებში. სტუდენტები, რომლებიც წარმატებით გაივლიან აღნიშნულ პროგრამას დასაქმდებიან ბირთვული და რადიაციული უსაფრთხოების სააგენტოს სისტემაში.
პროგრამაში მონაწილეობისთვის:
· უნდა იყო ბაკალავრიატის დამამთავრებელი კურსის ან მაგისტრატურის სტუდენტი (სწავლების სფერო: საბუნებისმეტყველო მეცნიერება, გარემოს დაცვა)
·   სასურველია, ფლობდე ინგლისურ ენას
თუ აკმაყოფილებ აღნიშნულ მოთხოვნებს, გამოგზავნე შენი CV მიმდინარე წლის 14 სექტემბრამდე (ელ. ფოსტის მისამართი: Info@eiec.gov.ge).

A two-year curriculum for students
If you are working with radioactive sources, detecting and decontaminating radionuclide contaminated items, decommissioning issues of nuclear and radiation facilities, radioactive waste, radiation protection and nuclear safety, then this program is for you!
In the 2021-2022 academic year, the LEPL Agency for Nuclear and Radiation Safety of the Ministry of Environmental Protection   and Agriculture of Georgia, with the support of the European Union and the Government of Sweden, announces admission to a 2-year training program for students that provides both theoretical and practical training in Georgia and abroad. The training course is fully funded under the program. Students who successfully complete this program will be employed in the Nuclear and Radiation Safety Agency system.
To participate in the program:
Must have been an undergraduate or master  student (majoring in Natural Sciences or Environmental Studies)
English fluency is preferred.
If you meet the above requirements, send your CV till September 14 of the current year (e-mail address: Info@eiec.gov.ge).