სსიპ დაცული ტერიტორიების სააგენტოს მართვას დაქვემდებარებული თეთრობის აღკვეთილის  ტყის მართვის გეგმის პროექტის საჯარო განხილვა
სსიპ დაცული ტერიტორიების სააგენტოს მართვას დაქვემდებარებული თეთრობის აღკვეთილის ტყის მართვის გეგმის პროექტის საჯარო განხილვა
2022 წლის 12 სექტემბერს, 10:00 საათზე, ჯავახეთის დაცული ტერიტორიების ადმინისტრაციაში (მის: ქ. ახალქალაქი, ნინოწმინდა-კარწახის გზაჯვარედინი) თეთრობის აღკვეთილის ტყის მართვის გეგმის პროექტის საჯარო განხილვა გაიმართება.
თეთრობის აღვეთილის ტყის მართვის გეგმის მომზადება დაფინანსებულია ევროკავშირის (EU) „სოფლის განვითარების გაუმჯობესება საქართველოში“ (IRDG) პროექტის ფარგლებში (ENPARD III) და ხორციელდება გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მიერ.
თეთრობის აღკვეთილის ტყის ინვენტარიზაციის სამუშაოები განახორციელა ტენდერში გამარჯვებულმა კომპანიამ - შპს დისტანციური ზონდირებისა და გეოინფორმაციული სისტემების საკონსულტაციო ცენტრ გეოგრაფიკმა. კომპანიის მიერ სსიპ დაცული ტერიტორიების სააგენტოში წარმოდგენილია შემდეგი დოკუმენტაცია:
* თეთრობის აღკვეთილის ტყის მართვის გეგმის პროექტი;
შენიშვნებისა და კომენტარებისთვის, 12 სექტემბრამდე, დაუკავშირდით ბიომრავალფეროვნებისა და სატყეო დეპარტამენტის ტყის პოლიტიკის სამმართველოს პირველი კატეგორიის უფროს სპეციალისტს ზაზა ნონაშვილს (ტელ: 591 061 560, ელ-ფოსტა: Zaza.Nonashvili@mepa.gov.ge).
დამატებითი დოკუმენტაცია თეთრობის აღკვეთილის ტყის მართვის გეგმის პროექტის შესახებ იხილეთ ბმულზე - https://bit.ly/3wHCaiF

Public discussion on the draft management plan for  the Tetrobi Prevented Forest under the management of the Protected Areas Agency
Public discussion on the draft management plan for the Tetrobi Prevented Forest under the management of the Protected Areas Agency
A public discussion of the draft forest management plan for the Tetrobi Prevented Forest will be held in the Administration of Javakheti Protected Areas ( Akhalkalaki, Ninotsminda-Kartsakhi crossroads)on September 12,2022,
The preparation of the prevented Tetrobi forest management plan is funded by the European Union (EU) within the framework of the "Improving Rural Development in Georgia" (IRDG) project (ENPARD III) and is implemented by the United Nations Development Program (UNDP).
The forest inventory work was carried out by the company that won the tender, Remote Sensing and Geo-Information Systems Consulting Center Geografik LEPL. The following documentation has been submitted by the company to the Agency of Protected Territories:
* The project   Tetrobi Prevented forest management plan
Total tables and anticipated events
* Taxation descriptions
* cartographic materials
For notes and comments, contact Zaza Nonashvili, first category senior specialist of the Forest Policy Division of the Department of Biodiversity and Forestry (tel: 591 061 560, e-mail: Zaza.Nonashvili@mepa.gov.ge) until September 12.
Visit the following website for more information about the project of the Tetrobi Prevented Forest's  management plan: https://bit.ly/3wHCaiF