სსიპ დაცული ტერიტორიების სააგენტოს მართვას დაქვემდებარებული ალგეთის ეროვნული პარკის ტყის მართვის გეგმის პროექტის საჯარო განხილვა
2022 წლის 12 სექტემბერს, 16:00 საათზე, ალგეთის ეროვნული პარკის ადმინისტრაციაში (მის: დაბა მანგლისი, კურორტის ქ. 4) გაიმართება ალგეთის ეროვნული პარკის ტყის მართვის გეგმის პროექტის საჯარო განხილვა.
ალგეთის ეროვნული პარკის ტყის მართვის გეგმის მომზადება დაფინანსებულია ევროკავშირის (EU) „სოფლის განვითარების გაუმჯობესება საქართველოში“ (IRDG) პროექტის ფარგლებში (ENPARD III) და ხორციელდება გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მიერ.
ალგეთის ეროვნული პარკის ტყის ინვენტარიზაციის სამუშაოები განახორციელა ტენდერში გამარჯვებულმა კომპანიამ - შპს დისტანციური ზონდირებისა და გეოინფორმაციული სისტემების საკონსულტაციო ცენტრ გეოგრაფიკმა. კომპანიის მიერ სსიპ დაცული ტერიტორიების სააგენტოში წარმოდგენილია შემდეგი დოკუმენტაცია:
* ალგეთის ეროვნული პარკის ტყის მართვის გეგმის პროექტი;
შენიშვნებისა და კომენტარებისთვის, 12 სექტემბრამდე, დაუკავშირდით ბიომრავალფეროვნებისა და სატყეო დეპარტამენტის ტყის პოლიტიკის სამმართველოს პირველი კატეგორიის უფროს სპეციალისტს ზაზა ნონაშვილს (ტელ: 591 061 560, ელ-ფოსტა: Zaza.Nonashvili@mepa.gov.ge).
დამატებითი ინფორმაცია ალგეთის ეროვნული პარკის ტყის მართვის გეგმის პროექტის შესახებ იხილეთ ლინკზე -https://bit.ly/3wHCaiF

A public discussion on the Algeti National Park forest management plan project will be held on September 12, 2022, at 16:00 at the Algeti National Park administration. (address: Daba Manglis, Resort St. 4).
The preparation of the forest management plan of Algeti National Park is funded by the EU within the framework of the project "Improving Rural Development in Georgia" (IRDG) (ENPARD III) and is implemented by the United Nations Development Program (UNDP).
The company that won the tender, LLC Remote Sensing and Geoinformation Systems Consulting Center Geographic implemented the forest inventory work for Algeti National Park. The following documentation has been submitted by the company to the Agency of Protected Territories:
* Forest management plan for Algeti National Park;
* total tables and designed events
* tax definitions;
*Cartographic materials
For notes and comments, contact Zaza Nonashvili, first category senior specialist of the Forest Policy Division of the Department of Biodiversity and Forestry (tel: 591 061 560, e-mail: Zaza.Nonashvili@mepa.gov.ge) by September 12.
Visit the following website for more information about the project of the Tetrobi Prevented Forest's management plan: https://bit.ly/3wHCaiF