სსიპ დაცული ტერიტორიების სააგენტოს მართვას დაქვემდებარებული ლაგოდეხის ნაკრძალისა და ლაგოდეხის აღკვეთილის  ტყის მართვის გეგმების პროექტის საჯარო განხილვა
სსიპ დაცული ტერიტორიების სააგენტოს მართვას დაქვემდებარებული ლაგოდეხის ნაკრძალისა და ლაგოდეხის აღკვეთილის ტყის მართვის გეგმების პროექტის საჯარო განხილვა
2022 წლის 14 სექტემბერს, 13:00 საათზე, (ლაგოდეხის დაცული ტერიტორიების ადმინისტრაციაში ( მის:  ქ. ლაგოდეხი, ვაშლოვანის ქ. N197 ) ლაგოდეხის ნაკრძალისა და ლაგოდეხის აღკვეთილის ტყის მართვის გეგმების პროექტის საჯარო განხილვა გაიმართება.
ტყის მართვის გეგმების პროექტების მომზადება დაფინანსებულია სახელმწიფო ბიუჯეტით და ევროკავშირის (EU) „სოფლის განვითარების გაუმჯობესება საქართველოში“ (IRDG) პროექტის ფარგლებში (ENPARD III) და ხორციელდება გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მიერ.
2022 წელს, ლაგოდეხის ნაკრძალისა და ლაგოდეხის აღკვეთილის ტყის ინვენტარიზაციის სამუშაოები განახორციელა ტენდერში გამარჯვებულმა კომპანიამ - შპს დისტანციური ზონდირებისა და გეოინფორმაციული სისტემების საკონსულტაციო ცენტრ გეოგრაფიკმა.
კომპანიამ სსიპ დაცული ტერიტორიების სააგენტოში შემდეგი დოკუმენტაცია წარმოადგინა:
* ლაგოდეხისა ნაკრძალისა და ლაგოდეხის აღკვეთილის ტყის მართვის გეგმების პროექტები:
შენიშვნებისა და კომენტარებისთვის, 14 სექტემბრამდე, დაუკავშირდით ბიომრავალფეროვნებისა და სატყეო დეპარტამენტის ტყის პოლიტიკის სამმართველოს პირველი კატეგორიის უფროს სპეციალისტს ზაზა ნონაშვილს (ტელ: 591 061 560, ელ-ფოსტა: Zaza.Nonashvili@mepa.gov.ge).
დამატებითი დოკუმენტაცია ლაგოდეხის დაცული ტერიტორიების ტყის მართვის გეგმის პროექტის შესახებ იხილეთ ბმულზე: https://bit.ly/3ehGW06

Public discussion on the draft management plans for the Lagodekhi Nature Reserve and the Lagodekhi Forest under the management of the Protected Areas Agency
A public hearing of the management plans for the Lagodekhi Nature Reserve and the Lagodekhi Protected Forest will be conducted at the Lagodekhi Protected Areas Administration (Lagodekhi, Vashlovani st.N197)
The preparation of draft forest management plans is funded by the State Budget and within the framework of the European Union (EU) "Improving Rural Development in Georgia" (IRDG) project (ENPARD III) and implemented by the United Nations Development Program (UNDP).
In 2022, the inventory works of the Lagodekhi nature reserve and the protected forest of Lagodekhi were carried out by the company that won the tender-Remote Sensing and Geoinformation Systems Consulting Centre Geografik LLC.
The company submitted the following documents to the lepl Agency of Protected Areas:
* Projects of the Lagodekhi Nature Reserve and Lagodekhi Forest Management Plans:
* total tables and projected events;
tax descriptions;
cartographic materials.
For notes and comments, contact Zaza Nonashvili, senior specialist of the first category of the Forest Policy Division of the Department of Biodiversity and Forestry (tel: 591 061 560, e-mail: Zaza.Nonashvili@mepa.gov.ge) by September 14.
Additional documentation about the project of the Lagodekhi protected areas forest management plan can be found at the link: https://bit.ly/3ehGW06