გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი პროექტების ,,კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში“  და „საქართველოში ტყის სექტორის რეფორმის განხორციელების მხარდაჭერა - ECO.Georgia“ფარგლებში, აცხადებს მოხალისეთა მიღებას შემდეგ მუნიციპალიტეტებში:
● გორი
● თელავი
● ახმეტა
● სიღნაღი
● ლაგოდეხი
● სამტრედია
● აბაშა
● სენაკი
● ხობი
● ქობულეთი
● ოზურგეთი
● ლანჩხუთი
● ჩოხატაური
● თიანეთი
● ყვარელი
● დედოფლისწყარო
მოხალისეთა ქსელი გააერთიანებს 15-17 წლის ახალგაზრდებს და ხელს შეუწყობს მათ აქტიურ ჩართულობას ადგილობრივ დონეზე საგანმანათლებლო აქტივობებში მონაწილეობის გზით.
რეგისტრაციის ბმული
აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მხრიდან საკონტაქტო პირია პროექტის ადგილობრივი კოორდინატორი მარიამ სესიტაშვილი (ელ.ფოსტა: mariami.sesitashvili@eiec.gov.ge, მობ: 598620024).
პროგრამა „კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში“ დაფინანსებულია საქართველოს მთავრობის, კლიმატის მწვანე ფონდის (GCF), შვედეთისა და შვეიცარიის მთავრობების მიერ და ხორციელდება გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით.
პროექტი „საქართველოში ტყის სექტორის რეფორმის განხორციელების მხარდაჭერა - ECO.Georgia“ დაფინანსებულია საქართველოს მთავრობის, კლიმატის მწვანე ფონდის(GCF), გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ფედერალური სამინისტროს (GIZ) და შვეიცარიის მთავრობის მიერ.

The EIEC announces the acceptance of volunteers for the projects "Reducing the risk of climate-driven disasters in Georgia" and " Enabling the Implementation of Forest Sector Reform in Georgia " : ECO.Georgia.
● Gori
● Telavi
● Akhmeta
● Sighnaghi
● Lagodekhi
● Samtredia
● Abasha
● SenakI
● Khobi
● Kobuleti
● Ozurgeti
● Lanchkhuti
● Chokhatauri
● Tianeti
● kvareli
● Dedoplistskaro
The volunteer network unites young people from 15–17 and supports raising awareness about environmental issues and their active involvement on a local level through participation in educational activities.
Registration is available through the link
Please contact coordinator Marian Sesitashvili (mariami.sesitashvili@eiec.gov.ge598620024) for more information on the aforementioned topic.
The program "Reducing the Risk of Climate-Driven Disasters in Georgia" is funded by the Georgian Government, the Green Climate Fund (GCF), the governments of Sweden and Switzerland, and is implemented with the support of the United Nations Development Program (UNDP).
The project Enabling the Forest Sector Reform in Georgia (ECO. Georgia is funded by the Georgian government, the Green Climate Fund (GCF), the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (GIZ), and the Swiss government.