საჯარო განხილვა კანონპროექტის  „ცოცხალი გენმოდიფიცირებული ორგანიზმების შესახებ“
2023 წლის 6 მარტს, 15:00 საათზე, გაიმართება „ცოცხალი გენმოდიფიცირებული ორგანიზმების შესახებ“ საქართველოს კანონში ცვლილების შეტანის შესახებ კანონპროექტის საჯარო განხილვა.
საჯარო განხილვა ჩატარდება საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში. მისამართი: მარშალ გელოვანის გამზირი №6.
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ მომზადდა საქართველოს კანონის პროექტი „ცოცხალი გენმოდიფიცირებული ორგანიზმების შესახებ“ საქართველოს კანონში ცვლილების შეტანის შესახებ.
კანონპროექტით გათვალისწინებული ცვლილებები გულისხმობს ახალი ეკონომიკური საქმიანობის განვითარებისა და ხელშეწყობისთვის, ცოცხალი გენმოდიფიცირებული ორგანიზმების ცხოველთა საკვებად გადამუშავების მიზნით იმპორტისა და რეექსპორტის დასაშვებობას.
დაინტერესებულ პირებს გამოქვეყნებული კანონპროექტის შესახებ შენიშვნებისა და მოსაზრებების წარმოდგენა შეუძლიათ არაუგვიანეს 2023 წლის 2 მარტისა, შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: Mariam.Bikashvili@mepa.gov.ge

Public discussion of the draught law "On Living Genetically Modified Organisms"
The public discussion will be held at the Environmental Information and Education Centre (EIEC) under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia. Address: Marshall Gelovani Avenue No. 6.
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia has prepared a draught of the Law of Georgia "On Living Genetically Modified Organisms" on Amendments to the Law of Georgia.
The amendments envisaged by the draught law imply the admissibility of the import and re-export of live genetically modified organisms with the goal of processing them into animal feed for the development and promotion of new economic activities.
All interested parties can submit comments and opinions on the published draught law no later than March 2, 2023, to the following e-mail address: Mariam.Bikashvili@mepa.gov.ge