2023 წლის 14 ნოემბერს, 12:00 საათზე გაიმართება ონლაინ სემინარი მდგრადი საჯარო შესყიდვების და ეკოეტიკეტირების შესახებ.
სემინარზე განხილული იქნება მდგრადი სახელმწიფო შესყიდვების (SPP) და ეკოეტიკეტირების ძირითადი მიღწევები, გამოწვევები და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში მიღებული გამოცდილება.
სემინარში მონაწილეობას მიიღებენ აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების სამთავრობო ინსტიტუტების, აკადემიის, ბიზნეს ასოციაციების, არაკომერციული ორგანიზაციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლები, ასევე, პროგრამის „EU4Environment“ განმახორციელებელი სააგენტოები.
შეხვედრა ორგანიზებულია UNEP-ის მიერ ევროკავშირის დაფინანსებული რეგიონული პროგრამის „EU4Environment“ ფარგლებში, რომელიც ეხმარება ხუთ აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყანას - საქართველოს, სომხეთს, აზერბაიჯანს, მოლდოვას და უკრაინას - შეინარჩუნონ და უკეთ გამოიყენონ თავიანთი ბუნებრივი კაპიტალი, გაზარდონ ხალხის ეკოლოგიური კეთილდღეობა. პროგრამას ახორციელებს ხუთი საერთაშორისო პარტნიორი: OECD, UNIDO, UNEP, UNECE და მსოფლიო ბანკი.

The onlain seminar on sustainable public procurements and ecolibeling
On November 14, 2023, at 12:00, an online workshop on sustainable public procurement and eco-labelling will be held.
At the seminar will be discussed the main achievements, and challenges, of sustainable public procurements and ecolabeling and the experiences of eastern countries.
Representatives of government institutions, academia, business associations, non-profit organisations, and civil society in the countries of the Eastern Partnership, as well as agencies implementing the "EU4Environment" program, will take part in the seminar.
The meeting is organized by UNEP within the framework of EU4Environment, a regional program funded by the European Union, that helps the five Eastern Partnership countries—Georgia, Armenia, Azerbaijan, Moldova, and Ukraine—preserve and better use their natural capital to increase the ecological well-being of people. The program is implemented by five international partners: the OECD, UNIDO, UNEP, UNECE, and the World Bank.