24 იანვარს 9:30 სთ-ზე გაიმართება სემინარი „საქართველოში ერთობლივი დაკრედიტების მექანიზმის (JCM) პროექტების ფორმულირება და განხორციელება“.
შეხვედრაზე დასწრება შესაძლებელია ონლაინ ფორმატში შემდეგ ბმულზე: https://zoom.us/j/91461141521?pwd=OTZkR1VsSEs0eEpKMGZSTndMOXNCQT09#success
სემინარის ორგანიზატორები არიან საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, იაპონიის გარემოს დაცვის სამინისტრო და საკონსულტაციო კომპანია PADECO Co., Ltd.
როგორც თქვენთვის ცნობილია, საქართველო აქტიურად მუშაობს იაპონიასთან ემისიების ვაჭრობის სქემის „ერთობლივი დაკრედიტების მექანიზმის (Joint Crediting Mechanism (JCM)) ჩამოყალიბებაზე, რომელის მიზანია დეკარბონიზაციის წამყვანი ტექნოლოგიების, პროდუქტების, სისტემების, სერვისებისა და ინფრასტრუქტურის გავრცელება.
შესაბამისად, სემინარის მიზანია JCM-ის მიმოხილვა და ამ სქემის ფარგლებში განხორციელებული წარმატებული პროექტების გაცნობა. გარდა ამისა, კერძო სექტორის წარმომადგენლებს და სხვა დაინტერესებულ მხარეებს შესაძლებლობა ექნებათ დასვან შეკითხვები და JCM-ის განხორციელებასთან დაკავშირებით პრაქტიკული ინფორმაცია მიიღონ.

A seminar on "Formulation of Joint Crediting Mechanism (JCM) Projects in Georgia will be held
On January 24, at 9:30 a.m., the seminar on "Formulation and Implementation of Joint Crediting Mechanism (JCM) Projects in Georgia" will be held.
It is possible to attend the meeting in an online format. The meeting can be attended virtually at this link: https://zoom.us/j/91461141521?pwd=OTZkR1VsSEs0eEpKMGZSTndMOXNCQT09#success
The Georgian Ministry of Agriculture and Environmental Protection, the Japanese Ministry of Environmental Protection, and the consulting firm PADECO Co., Ltd. are organizing the seminar.
As you are aware, Georgia and Japan are actively collaborating to establish the "Joint Crediting Mechanism (JCM)" of the emission trading scheme, which aims to disseminate cutting-edge decarbonization technologies, infrastructure, systems, services, and products.
Accordingly, the seminar aims to review JCM and introduce successful projects implemented under this scheme. In addition, representatives of the private sector and other stakeholders will have the opportunity to ask questions and receive practical information about the implementation of JCM.