განცხადებების მიღება ახალგაზრდა მოხალისეების პროგრამაზე დაიწყო
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი პროექტების ,,კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში“ და „საქართველოში ტყის სექტორის რეფორმის განხორციელების მხარდაჭერა - ECO.Georgia“ ფარგლებში, აცხადებს მოხალისეთა მიღებას შემდეგ რეგიონებში:
რაჭა-ლეჩხუმ-ქვემო სვანეთი
მოხალისეთა ქსელი გააერთიანებს 15-17 წლის ახალგაზრდებს და ხელს შეუწყობს მათ აქტიურ ჩართულობას ადგილობრივ დონეზე საგანმანათლებლო აქტივობებში მონაწილეობის გზით.
რეგისტრაცია შესაძლებელია 26 თებერვლის ჩათვლით შემდეგ ბმულზე: https://docs.google.com/forms/d/1Pi6jx2K_a4Vjy0_La_tcUKBIQek3VANmPmZRlmBwfF0/viewform?edit_requested=true
აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მხრიდან საკონტაქტო პირია პროექტის ადგილობრივი კოორდინატორი სოფიო ბერიშვილი (ელ.ფოსტა: Sopio.berishvili@eiec.gov.ge, მობ: 598313132).
პროგრამა „კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში“ დაფინანსებულია საქართველოს მთავრობის, კლიმატის მწვანე ფონდის (GCF), შვედეთისა და შვეიცარიის მთავრობების მიერ და ხორციელდება გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით.
პროექტი „საქართველოში ტყის სექტორის რეფორმის განხორციელების მხარდაჭერა - ECO.Georgia“ დაფინანსებულია საქართველოს მთავრობის, კლიმატის მწვანე ფონდის(GCF), გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ფედერალური სამინისტროს (GIZ) და შვეიცარიის მთავრობის მიერ.

Call for applications for the young volunteers program is open
The Environmental Information and Education Centre, within the framework of the projects "Reducing the risk of climate-driven disasters in Georgia" and "Enabling the implementation of Georgia’s forest sector reform - ECO.Georgia", announces call for volunteers in the following regions:
• Samegrelo-Zemo Svaneti
• Racha-Lechkhum-Kvemo Svaneti
• Imereti
• Guria
• Kakheti
• Shida Kartli
• Mtksheta-Mtianeti
• Adjara
The volunteer network will unite young people aged 15-17 and will promote their active involvement through participation in educational activities at the local level.
Deadline for registration is 26 February and the application form is available on the following link: https://docs.google.com/forms/d/1Pi6jx2K_a4Vjy0_La_tcUKBIQek3VANmPmZRlmBwfF0/viewform?edit_requested=true
Regarding the above-mentioned subject, the contact person from the Environmental Information and Education Centre is the local project coordinator Sopio Berishvili (e-mail: Sopio.berishvili@eiec.gov.ge , mobile: 598313132).
The program “Reducing the risk of climate-driven disasters in Georgia" is funded by the Government of Georgia, the Green Climate Fund (GCF), the governments of Sweden and Switzerland and is implemented with the support of the United Nations Development Program (UNDP).
The project “Enabling the implementation of Georgia’s forest sector reform - ECO.Georgia", is funded by the Government of Georgia, the Green Climate Fund (GCF), the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (GIZ) and the Swiss government.