საკურორტო და სარეკრეაციო მიზნით სსიპ ეროვნული სატყეო სააგენტოს შიდა ქართლის სატყეო სამსახურის კასპის სატყეო უბნის ქსანის სატყეოში (კვარტალი N11, ლიტერი N16, 18, 19) მდებარე 2.1 ჰა ტერიტორიისთვის ტყის სტატუსის შეწყვეტასთან დაკავშირებით მიმდინარე წლის 14 მარტს 12:00 საათზე კასპის მუნიციპალიტეტში, მერიის შენობაში გაიმართება საჯარო განხილვა.
საჯარო განხილვის ფარგლებში შპს „გზა 2015“-ის მიერ წარმოდგენილი იქნება დაგეგმილ პროექტზე დეტალური ინფორმაცია და სამინისტრო განიხილავს საკურორტო და სარეკრეაციო მიზნით ტყის სტატუსის შეწყვეტასთან დაკავშირებით მომზადებული დასკვნის პროექტს.
ტყის კოდექსის მე-13 მუხლისა და საქართველოს მთავრობის 2021 წლის 6 ოქტომბრის №496 დადგენილებით დამტკიცებული „ტყის სტატუსის მინიჭების, შეწყვეტისა და ტყის საზღვრების დადგენისა და კორექტირების/შეცვლის წესის“ მე-12 მუხლის 1 პუნქტის „გ“ ქვეპუნქტის შესაბამისად შპს „გზა 2015“-ის მიერ საინვესტიციო პროექტის ფარგლებში მოთხოვნილია საკურორტო და სარეკრეაციო მიზნით ტყის სტატუსის შეწყვეტა.

Public Hearing on Forest Status Termination
A public hearing will be held in the City Hall building on March 14, 2019, at 12:00, in the Kaspi municipality, regarding the termination of the forest status for the 2.1 ha area (quarter N11, litter N16, 18, 19) of the Kaspi forestry district of the Shida Kartli forestry service of the National Forestry Agency, with regards to resort and recreational purposes.
"Road 2015" LLC will provide comprehensive details about the proposal during the public hearing, and the Ministry will address the draft decision about the forest's termination as a resort and leisure area.
Following Article 13 of the Forest Code and Resolution No. 496 of the Government of Georgia of October 6, 2021, "Gza 2015" LLC, "Gza 2015" Ltd., within the investment project, it is requested to terminate the status of the forest for resort and recreation purposes.