რაჭის დაცული ტერიტორიების განვითარებისა და დაგეგმილი პროექტების შესახებ საინფორმაციო შეხვედრები გაიმართება
მიმდინარე წლის 17 აპრილიდან 21 აპრილის ჩათვლით, ამბროლაურის მუნიციპალიტეტში, რაჭის დაცული ტერიტორიების განვითარებისა და დაგეგმილი პროექტების შესახებ საინფორმაციო შეხვედრები სამოქალაქო საზოგადოების და დაინტერესებული მხარეების მონაწილეობით გაიმართება.
ჩართული მხარეების მონაწილეობით დეტალურად იქნება განხილული რაჭის რეგიონში დაცული ტერიტორიების განვითარების მნიშვნელობის საკითხი.
საინფორმაციო შეხვედრები დაგეგმილია გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსა და დაცული ტერიტორიების სააგენტოს ინიციატივით, ამბროლაურის მუნიციპალიტეტის მერიასთან თანამშრომლობით.

The informational seminars will be held regarding the proposed projects and the development of Racha's protected areas
From April 17 to April 21 of this year, information meetings about the development of the protected areas of Racha and planned projects will be held with the participation of civil society and stakeholders in Ambrolauri municipality.
With the cooperation of the relevant stakeholders, the significance of creating protected areas in the Racha region will be carefully assessed.
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, in collaboration with the Agency of Protected Areas and the Ambrolauri Municipality City Hall, has organized the informational seminars.