თურქეთის თანამშრომლობისა და კოორდინაციის საბჭოს (TIKA) ტრენინგები სამინისტროს თანამშრომლებისთვის
თურქეთის თანამშრომლობისა და კოორდინაციის სააგენტოს (TIKA) მხარდაჭერითა და გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს თანამშრომლების გადამზადება გრძელდება.
სამინისტროს სოფლის მეურნეობის ლაბორატორიის მცენარეთა მავნე ორგანიზმების დიაგნოსტიკის დეპარტამენტის და სურსათის ეროვნული სააგენტოს თანამშრომლებისთვის ტრენინგები თურქმა ესპერტებმა ჩაატარეს და ქართველ კოლეგებს თანამედროვე მიდგომები გააცნეს.
თურქეთის თანამშრომლობისა და კოორდინაციის სააგენტომ 2019-2020 წლები სოფლის მეურნეობის ხელშეწყობის წლებად გამოაცხადა და გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს თანამშრომელთა კვალიფიკაციის ამაღლებაზე ზრუნვას წელსაც აქტიურად აგრძელებს.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსა და TIKA-ს თანამშრმლობა  გასულ წელს დაიწყო. 2019 წელს სამინისტროს 40 წარმომადგენელი გადამზადდა თურქეთსა და საქართველოში. მსოფლიოში გავრცელებული covid-19 პანდემიის გამო ტრენინგები ონალინ რეჟიმში მიმდინარეობს.

Training course of TIKA for the employees of the Ministry
Training course for the employees of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA) organized by the Environmental Information and Education Centre (EIEC) and supported by the Turkish Cooperation and Coordination Agency (TIKA) continues. Trainings for the employees of the State Laboratory of Agriculture and the National Food Agency were led by Turkish experts who introduced modern approaches to Georgian colleagues.
2019-2020 years were proclaimed as years of agriculture by TIKA, and the agency actively continues to work for improving the qualification of the employees of MEPA.
The cooperation between TIKA and MEPA started last year. In 2019, 40 representatives were trained in Turkey and Georgia. Currently, trainings are conducted in an online format because of the Covid-19 Pandemic.