სოფელ გალავნის საჯარო სკოლაში „ მწვანე კუთხე“ მოეწყო
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორი თამარ ალადაშვილი მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ გალავნის იმ საჯარო სკოლას ესტუმრა, რომელსაც ცენტრის მიერ ნიკო კეცხოველის სასკოლო პრემია 2019-ის ფარგლებში “რჩეული სკოლის” ტიტული მიენიჭა.
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მიერ სკოლაში მოეწყო გარემოსდაცვითი ლიტერატურით უზრუნველყოფილი “მწვანე კუთხე”, სადაც მოსწავლეები და ეკო კლუბის წევრები შეძლებენ გამართონ შეხვედრები, დისკუსიები და გამოიყენონ ლიტერატურა გარემოსდაცვითი აქტივობებისთვის. გარემოსდაცვითი განათლების ხელშეწყობის მიზნით, გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრსა და სოფელ გალავნის საჯარო სკოლის ეკო კლუბს შორის თანამშრომლობა მომავალშიც გაგრძელდება, რომლის მიზანია დაინტერესებულმა საზოგადოებამ მიიღოს სანდო და ამომწურავი ინფორმაცია მნიშვნელოვანი გარემოსდაცვითი საკითხების შესახებ.
სასკოლო გარემოსდაცვით კონკურსი – ნიკო კეცხოველის სასკოლო პრემია – 2015 წლიდან ტარდება CENN-ის მიერ, ავსტრიის თანამშრომლობა განვითარებისათვის ფინანსური მხარდაჭერით. კონკურსის თანაორგანიზატორები არიან გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო და საქართველოს პარლამენტი.

"Green Corner" was organised in the public school of the village of Galavani
Tamar Aladashvili, Director of the LEPL EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, visited the public school in the village of Galavani, Mtskheta Municipality, which was awarded  by the centre the title of  "Favourite  School" 2019 the NikoKetskhoveli.
The EIEC set up a "Green Corner" within the school, complete with environmental literature, where students and members of the Eco Club can gather, talk, and use material for environmental activities. The collaboration between the EIEC and the Galavani Public School Eco Club will continue in the future to promote environmental education, with the goal of providing the general public with reliable and comprehensive information on key environmental concerns.
The School Environmental Competition-Niko Ketskhoveli School Award-has been held by CENN since 2015, with financial support from Austria for Development Cooperation. The co-organizers of the competition are the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, the Ministry of Education, Science, Culture, and Sports, and the Parliament of Georgia.