საუკეთესო მასწავლებლის დაჯილდოვება
მასწავლებლის პროფესიის პოპულარიზაციის, წარმატებული პედაგოგიური პრაქტიკის გამოვლენისა და საზოგადოებისათვის საუკეთესო მასწავლებელთა წარდგენის მიზნით 2019 წლის,, საუკეთესო მასწავლებლის’’ კონკურსი გაიმართა.
ისტორიის, გეოგრაფიისა და სამოქალაქო განათლების საუკეთესო მასწავლებლების დაჯილდოვებას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორის მოადგილე მარიამ მათიაშვილი დაესწრო, რომელმაც კონკურსში გამარჯვებულ გეოგრაფიის საუკეთესო მასწავლებელს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის სახელით გამარჯვება მიულოცა და ჯილდო გადასცა.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ინიციატივით კონკურსი ,,საუკეთესო მასწავლებელი’’ ყოველწლიურად იმართება და კონკურსში მონაწილეობა შეუძლია საქართველოს ზოგადსაგანმანათლებლო საჯარო და კერძო სკოლების ყველა საგნის უფროს, წამყვან და მენტორ მასწავლებლებს განურჩევლად ასაკისა და პედაგოგიური სტაჟისა.

The 2019 "Best Teacher" contest was held to popularise the teaching profession, identify successful pedagogical practices, and present the best teachers to the public.
Mariam Matiashvili, Deputy Director of the LEPL EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture, attended the award ceremony ''for the best teachers in history, geography, and civic education. Mariam Matiashvili congratulated the best geography teacher who won the contest on behalf of the EIEC and presented the award.
At the initiative of the National Centre for Teacher Professional Development, the contest "Best Teacher" is held annually and senior, leading, and mentor teachers of all subjects in public and private schools in Georgia can participate in the competition, regardless of age and pedagogical experience.