თემის განვითარების პროგრამის ფარგლებში „სათემო ლიდერთა ფორუმი 2019“ გაიმართა
თემის განვითარების პროგრამის ფარგლებში „სათემო ლიდერთა ფორუმი 2019“ გაიმართა. ფორუმის მთავარ მიზანს სათემო ორგანიზაციების საქმიანობის პოპულარიზაცია, ორგანიზაციებს შორის წარმატებული გამოცდილების გაზიარება და სათემო ჯგუფებისთვის აქტუალურ საკითხებზე ინფორმაციის მიწოდება და განხილვა წარმოადგენდა.
ღონისძიებას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის განათლების პროექტების სამსახურის უფროსი ლაშა ლობჯანიძე დაესწრო, რომელმაც სოფლის განვითარების გამოწვევებისა და პერსპექტივებისადმი მიძღვნილ პანელში მიიღო მონაწილეობა და სოფლის მეურნეობის მიმართულებით განათლებისა და ცნობიერების ამაღლების მნიშვნელობის შესახებ ისაუბრა.
სათემო ლიდერთა ფორუმში, რომელიც 2016 წლიდან საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრის ორგანიზებითა და ევორკავშირის დაფინანსებით ყოველწლიუარად იმართება, მონაწილეობას იღებდნენ საქართველოს მასშტაბით მოქმედი სათემო ორგანიზაციები, საინიციატივო ჯგუფები, სხვადასხვა აქტუალურ საკითხებზე მომუშავე საერთაშორისო და ადგილობრივი ორგანიზაციები, დონორი ორგანიზაციები, კერძო კომპანიები, მედია ორგანიზაციები, ცენტრალური და ადგილობრივი სახელმწიფო სტრუქტურის წარმომადგენლები.

Within the framework of community development program ‘’The community leader forum 2019’’ was held
Within the framework of the community development program ‘’The community leader forum 2019’’ was held. The main goal of the forum was to promote community organisations’ activities.
The event was attended by Lasha Lobjanidze, Head of the Education Projects Service of the LEPL EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia. Lasha Lobjanidze participated in a panel on rural development challenges and prospects and spoke about the importance of education and awareness-raising in agriculture.
The Forum of Community Leaders, organised annually by the Centre for Strategic Research and Development of Georgia and funded by the European Union since 2016, was attended by the community organisations, initiative groups, international and local organisations working on various issues, donor organisations, private companies, media And representatives of the local state structure.