ოზონის შრის დაცვის საერთაშორისო დღე
ოზონის შრის დაცვის საერთაშორისო დღესთან დაკავშრებით გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრმა  “ევროპული სკოლის” მოსწავლეებთან საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
მოსწავლეებს გარემოსდაცვითი ინფომაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორი თამარ ალადაშვილი, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ატმოსფერული ჰაერის სამმართველოს ხელმძღვანელი ნოე მეგრელიშვილი და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) წარმომადგენელი ნინო გვაზავა შეხვდნენ, მათ მოსწავლეებს ახალი სასწავლო წლის დაწყება მიულოცეს და დეტალურად ესაუბრნენ ოზონის დაცვის საერთაშორისო დღის ისტორიასა და მნიშვნელობაზე, ასევე   მოსწავლეებმა მოისმინეს პრეზენტაცია ოზონის შრის და ამ მხრივ საქართველოში არსებული რეალობისა და მიღწეული შედეგების შესახებ.
თამარ ალადაშვილმა მოსწავლეებს ცენტრის მიერ გამოცხადებული კონკურსის პირობები გააცნო, რომელიც გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით პროექტის - „ინსტიტუციური შესაძლებლობების გაძლიერება მონრეალის ოქმის განხორციელების ხელშეწყობისთვის“ - ფარგლებში ოზონის შრის საერთაშორისო დღის აღსანიშნავად იმართება გზავნილით: “დაიცავი ოზონის შრე - დაიცავი სიცოცხლე დედამიწაზე”. კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ როგორც VII-XII კლასის სკოლის მოსწავლეებს, ასევე სტუდენტებსა და ვიდეოგრაფიკოსებს.

the International Day for the Preservation of the Ozone Layer
The Environmental Information and Education Centre held an informational meeting with the European School students dedicated to the International Day for the Preservation of the Ozone Layer.
The director of the Environmental Information and Education Centre Tamar Aladashvili, the head of the Service of Ambient Air Protection of the Ministry of Environment Protection and Agriculture Noe Megrelishvili and the representative of the United Nations Development Program (UNDP) met the students, congratulated them on the new school year and spoke to them about the importance and history of the International Day for the Preservation of the Ozone Layer. The students also heard a presentation concerning the ozone layer, the current situation and achieved results of Georgia in this direction.
Tamar Aladashvili announced to the students the information concerning the new contest of the centre that is supported by UNDP within the project ,,Strengthening Institutional Capacity to Promote Implementation of the Montreal Protocol'' and is dedicated to the celebration of the International Day for the Preservation of the Ozone Layer with the slogan - ,,Protect the Ozone Layer- Protect the Earth’’. School Students of VII-XII classes, as well as University students and video graphic artists can participate in the contest.
The meeting was held in the interactive format and the European School students got complete answers to their questions.