დედამიწის ისტორია პროტოპლანეტიდან ლურჯ პლანეტამდე
“დედამიწის საათის” კამპანიასთან  დაკავშირებით, გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში, თბილისის საერთაშორისო სკოლის  მოსწავლეებისთვის გაიმართა ლექცია თემაზე: “დედამიწის ისტორია, პროტოპლანეტიდან ლურჯ პლანეტამდე.”
ლექციის ფარგლებში ცენტრის წარმომადგენელმა ისაუბრა ისეთ თემებზე, როგორიცაა:
სამყაროს წარმოშობის ნებულარული თეორია
დედამიწისა და მთვარის წარმოშობის ისტორია
კონტინენტების ფორმირების ისტორია
დედამიწაზე სიცოცხლის წარმოშობისა და განვითარების ისტორია
პლანეტის თანამედროვე გამოწვევბსა და “დედამიწის საათის” კამპანიის მნიშვნელობაზე მოსწავლეებს ბუნების დაცვის მსოფლიო ფონდის (WWF) წარმომადგენელი  ესაუბრა.
“დედამიწის საათს” საქართველო 2007 წლიდან აღნიშნავს და წელსაც, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო პარტნიორ ორგანიზაციებთან ერთად სხვადასხვა ღონისძიებით, უერთდება მას.

History of Earth: from the Protoplanaet to the Blue planet
Within the Earth Hour Social Campaign, The Environmental Information and Education Centre held the lecture for students from International School of Tbilisi on the topic:,, The History of Earth, from the Protoplanet to the Blue Planet’’.
During the lecutre, the representative of the centre covered topics such as:
The Nebular Theory of Solar System Formation
The origin of the Sun, Moon and continents
The formation and evolution of life on Earth
The representative of the World Wide Fund for Nature (WWF) also spoke about the modern challenges for our planet and the importance of,, Earth Hour’’.
Georgia celebrates,, Earth Hour’’ from 2007 and the Ministry of Environmental Protection and Agriculture has become involved in the campaign with different activities this year as well.