ეკოლიდერთა სკოლაში სასწავლო პროცესი გრძელდება
“ეკოლიდერთა სკოლაში” სასწავლო პროცესი გრძელდება. გარემოსდაცვითი საკითხებით დაინტერესებული ახალგაზრდებისთვის პროგამული ვებინარი ფოტოგრაფმა თეიმურაზ პოპიაშვილმა ჩაატარა, რომელმაც ველური ბუნების ფოტოგრაფიის შესახებ ისაუბრა.
მომხსენებელმა ფოტოგრაფიაში ბუნების სიყვარულის მნიშვნელობაზე და ცხოველების, ფრინველების უსაფრთხოების დაცვაზე ისაუბრა. ასევე თეიმურაზ პოპიაშვილმა ეკოლიდერებს გაუზიარა საკუთარი გამოცდილება ფოტოს გადაღების დროს უსაფრთხოების დაცვისა და გარკვეული წესების გათვალისწინების აუცილებლობაზე. ეკოლიდერთა სკოლის მოსწავლეებმა ფოტოგრაფს ფოტოაპარატის შერჩევისა და ბუნებაში ფოტოების გადაღების დროს განათების შერჩევის შესახებაც დაუსვეს კითხვები.
ეკოლიდერთა სკოლის პროგრამული ვებინარის მეორე მომხსენებლმა, “საბუკო” საზოგადოება ბუნების კონსერვაციისთვის დირექტორმა ნათია ჯავახიშვილმა ეკოლიდერებს მიმდინარე კონსერვაციული პროექტები გააცნო და მათ მნიშვნელობაზე ისაუბრა. განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა ბექობის არწივის კონსერვაციულ პროექტზე, რომლის მიზანს წარმოადგენს ბექობის არწივის ქართული პოპულაციის გაზრდა. ეკოლიდერები ყველაზე მეტად პროექტის განხორციელების პროცესით და ბექობის არწივის კონსერვაციული სამუშაოების სპეციფიკით დაინტერესდნენ.
ეკოლიდერთა სკოლა გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მიერ შემუშავებული სასწავლო პროგრამაა, რომლის მიზანიც ახალგაზრდა თაობისათვის გარემოსდაცვითი საკითხების სწავლება და ამ მიმართულებით მათი ცნობიერების ამაღლებაა.

The learning process continues at the Eclider School
The educational process continues in the "School of Ecoliders." A programmatic webinar for young people interested in environmental issues was conducted by photographer Teimuraz Popiashvili, who spoke about wildlife photography.
The speaker talked about the importance of love of nature when it comes to photography and the protection of animals and birds. Teimuraz Popiashvili also shared his experience with Ecoliders on the need to observe safety and follow certain rules when taking photos. Pupils from the EcoLider School also asked the photographer questions about camera selection and lighting selection when taking photos in nature.
The second speaker of the Ecoliders School software webinar, Natia Javakhishvili, the director of the "Sabuko" Society for Nature Conservation, presented the Ecoliders to contemporary conservation projects and discussed their value. The Bekobi Eagle Conservation Project, which attempts to enhance the Bekobi Eagle population in Georgia, received special attention. The Ecoliders were particularly interested in the project's implementation and the details of the eagle conservation activity.
The School of Ecoliders is a curriculum developed by the EIEC that aims to teach environmental issues to the younger generation and raise their awareness in this area.