ვებინარი - საზოგადოებასთან ურთიერთობა და გარემოსდაცვითი ცნობიერების ასამაღლებელი კამპანიები
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორის მოადგილემ ეკატერინე ბენდელიანმა “ეკოლიდერთა სკოლის” მონაწილეებისთვის ვებინარი თემაზე - საზოგადოებასთან ურთიერთობა და გარემოსდაცვითი ცნობიერების ასამაღლებელი კამპანიები ჩაატარა.
ვებინარზე მომხსენებელმა ვრცლად ისაუბრა ორგანიზაციის საზოგადოებასთან ეფექტური ურთიერთობის ნაბიჯებზე, სტრატეგიულ დაგეგმვაზე, როგორც გადაწყვეტილების მიღებაზე - სად გინდა იყო მომავალში (მიზანი) და როგორ უნდა მიაღწიო იქამდე (სტრატეგია). ეკატერინე ბენდელიანმა განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა ამ მიმართულებით ორგანიზაციების მიერ სტრატეგიული გეგმვის არსებობის მნიშვნელობაზე, რომელიც პროაქტიულად განსაზღვრავს ორგანიზაციის მიმართულებას, რომ თავიდან იქნეს აცილებული “დინების მიყოლა” და საქმიანობის რუტინული განმეორება.
ეკოლიდერთა სკოლის მოსწავლეები განსაკუთრებით დაინტერესდნენ ცენტრის მიერ მიმდინარე და დაგეგმილი გარემოსდაცვითი ცნობიერების ასამაღლებელი კამპანიების დაგეგმვის პროცესით.ასევე ვებინარზე ეკოლიდერებმა სიმულაციური სავარჯიშო ჯგუფურად შეასრულეს.
ვებინარის დასკვნითი ნაწილი კი კითხვა - პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა.
ეკოლიდერთა სკოლა გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მიერ შემუშავებული სასწავლო პროგრამაა, რომლის მიზანიც ახალგაზრდა თაობისათვის გარემოსდაცვითი საკითხების სწავლება და ამ მიმართულებით მათი ცნობიერების ამაღლება წარმოადგენს. ეკოლიდერთა სკოლაში პროგრამული ონლაინ სემინარები ერთი თვის განმავლობაში ჩატარდება, რომლის მიზანია ახალგაზრდებს მისცეს სიღრმისეული ცოდნა, როგორც თეორიული ისე პრაქტიკული ასპექტების გათვალისწინებით, აქტუალურ და საინტერესო გარემოსდაცვით საკითხებზე.

The Deputy Director of the Environmental Information and Education Centre Ekatrine Bendeliani conducted a webinar for “Eco-leaders School Students” on topic – public relations and campaigns to raise environmental awareness.
The speaker discussed in details the steps of the organization for effective communication with the public, strategic planning as decision making - where do you want to be in the future (goal) and how should you achieve it (Strategy). The Deputy Director emphasized the importance of having a strategic plan that proactively defines the direction of the organization to avoid moving downstream and repeat activities routinely.
Eco-leaders School students demonstrated special interest in the process of planning ongoing and planned environmental awareness-raising campaigns of EIEC. Besides, eco-leaders completed a simulated exercise in groups. The final part of the webinar continued in the interactive format.
Eco-leaders School is an educational program launched by EIEC that aims to teach the young generation environmental issues and raise their awareness in this field. In the school, online seminars will be conducted during one month, and it will give the young people the knowledge accordingly to both theoretical and practical aspects of the most popular and interesting environmental topics.