ვებინარები სკოლის მოსწავლეებისათვის დასრულდა
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრმა, საგანგებო მდგომარეობის პერიოდში, სხვადასხვა ასაკის მოსწავლეებისთვის მთელი საქართველოდან, გარემოსდაცვითი და აგრარული მიმართულებით გამართა ვებინარები თემებზე:
ნარჩენების მართვა
ბიომრავალფეროვნება
ნიადაგის დეგრადაცია
კლიმატის ცვლილება
ატმოსფერული ჰაერის დაცვა
ღვინის ისტორია
ქართული ვაზის ისტორია
ადამიანის გარემოსდაცვითი უფლებები
მდგრადი განვითარების მიზნები
აღნიშნულ პერიოდში, ცენტრის მიერ ორგანიზებულ ვებინარებს საერთო ჯამში დაესწრო 583 მონაწილე. სასწავლო პროცესის დასრულებასთან ერთად სკოლის მოსწავლეებისთვის ვებინარები დასრულდა.
დისტანციურ ლექციებს ცენტრის თანამშრომლებთან ერთად უძღვებოდნენ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროდან მოწვეული სხვადასხვა დარგის ექსპერტები. ვებინარებში მონაწილეობის მიღება შეეძლო ნებისმიერ მოსწავლეს, სტუდენტს, მშობელსა და მასწავლებელს. ქვეყანაში ახალი კორონავირუსით (COVID-19) გამოწვეული საგანგებო მდგომარეობის გამო, ცენტრი თავის ფუნქციებს დისტანციურად ახორციელებდა.
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი გარემოსდაცვითი და აგრარული განათლების ხელშეწყობისა და ცნობიერების დონის ამაღლების მიზნით აქტიურად აგრძელებს მუშაობას არაფორმალური განათლების მიმართულებით.

During the state of emergency, the Environmental Information and Education Centre (EIEC) conducted webinars towards environment protection and agriculture for students of different ages on topics such as:
Waste management
Biodiversity
Soil degradation
Climate change
Ambient air protection
History of wine
History of Georgian vine
Human environmental rights
Sustainable development goals
In this time, the webinars organized by EIEC were attended by 583 persons. Along with the end of the school year, webinars for school-children have been ended.
Along with the representative of EIEC, the webinars were led by invited experts in different fields of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia. The participation in the webinars was free for any school or university student, parent or teacher.
During the Covid-19 pandemic, EIEC was functioning remotely. The Centre actively continues working on non-formal education to promote environmental and agricultural education and raise awareness.