კონკურსი „იზრუნე გარემოზე და გაიმარჯვე“
22 მაისს, დედამიწის დღეს გამოცხადებული კონკურსი „იზრუნე გარემოზე და გაიმარჯვე“ დღეს, 5 ივნისს, გარემოს დაცვის მსოფლიო დღეს დასრულდა და სამი საუკეთესო ფინალისტი გამოვლინდა.
ორგანიზაციის „დავიცვათ საქართველოს სისუფთავე“ მიერ გამოცხადებული ეკო- კონკურსი სკოლის მოსწავლეებისა და მათი ოჯახის წევრების გარემოსდაცვით აქტივობებში ჩართვას ისახავდა მიზნად, რომლის ფარგლებშიც მონაწილეებს გარემოს დაცვისკენ მიმართული გზავნილები და ამ თემასთან დაკავშირებული მასალები უნდა შეექმნათ. კონკურსში მონაწილობა, მთელი საქართველოს მასშტაბით, 160 მოსწავლემ მიიღო და საკონკურსო თემაზე სხვადასხვა ტიპის მრავალფეროვანი ნამუშევარი შექმნეს და ამ პროცესში მათი ოჯახის წევრებიც აქტიურად ჩართეს.
საუკეთესო კონკურსანტების გამოსავლენად სპეციალურმა ჟიურიმ იმუშავა, რომლის შემადგენლობაშიც იყვნენ საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის, განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს, მყარი ნარჩების მართვის კომპანიის, მწვანეთა მოძრაობის, გარემოსდაცვითი ორგანიზაციების სენის, ორქისის და დავიცვათ საქართველოს სისუფთავის წარმომადგენლები. მათი შეფასების შედეგად სამი გამარჯვებული გამოვლინდა, რომლებიც ეკომეგობრული პრიზებით დაჯილდოვდებიან.

The competition “Take Care of the Environment and Win”
The competition “Take Care of the Environment and Win” announced on May 22,  International Day of Biological Diversity has ended today, June 5, World Environment Day.
The eco contest organized by the organization “Let’s Protect the Cleanness of Georgia” was aiming at involving schoolchildren and their families in the different environmental activities, in the framework of which participants were requested to create messages and materials related to the environment protection. 160 schoolchildren across the whole country participated in the contest and they created various works of different types with the involvement of their family members.
The best works of the competition were nominated by the jury consisted of the representatives of LEPL Environmental Information and Education Centre, Ministry of Education, Science, Culture, and Sport of Georgia, Waste Management Company, non-governmental environmental organizations - The Greens Movement of Georgia, CENN, Orkisi and Let’s Protect the Cleanness of Georgia. Three winners nominated by the jury will be awarded eco-friendly prizes.