სათბურის აირების გაფრქვევების ეროვნული ინვენტარიზაციის შესახებ
სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით გაიმართა ონლაინ სამუშაო შეხვედრა საქართველოში სათბურის აირების გაფრქვევების ეროვნული ინვენტარიზაციის შესახებ, რომელიც მიზნად ისახავდა სათბურის აირების სექტორული გაფრქვევების ეროვნული ინვენტარიზაციის შედეგების და სამომავლო ქმედებების გაცნობას დაინტერესებული საზოგადოებისთვის.
შეხვედრის მონაწილეებმა მიმოიხილეს საქართველოში სათბურის გაზების ეროვნული ინვენტარიზაციის 1990-2017 წლების პროცესები და შედეგები. ასევე განიხილეს საქართველოში სათბურის აირების გაფრქვევების ეროვნული ინვენტარიზაციის 2016-2017 წლების პირველადი შედეგები ენერგეტიკის, მრეწველობის, ნარჩენების, სოფლის მეურნეობის, მიწათსარგებლობისა და სატყეო მეურნეობის სექტორებში.
შეხვედრას ესწრებოდნენ, როგორც სამთავრობო ისე არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები და გარემოს დაცვის სფეროს ექსპერტები.
სამუშაო შეხვედრა გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) და გლობალური გარემოსდაცვითი ფონდის (GEF) მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის - „გაეროს კლიმატის ცვლილების ჩარჩო კონვენციის მიმართ საქართველოს მეოთხე ეროვნული შეტყობინებისა და მეორე ორწლიური განახლებული ანგარიშის შემუშავება“ ფარგლებში განხორციელდა.

National Inventory of Greenhouse Gas Emissions
Representatives of the national, non-governmental institutions and environmental protection expert groups were hosted by the Environmental Information and Education Centre (EIEC) at a remote working group session on greenhouse gas emissions, which aspired to familiarize stakeholders and general public on outcomes of national inventory of sectoral greenhouse gas emissions and future plans.
Throughout the remote session, national Inventory of the greenhouse gas emissions in Georgia spanning
1990 – 2017 has been scrutinized from an angle of outcomes and general processes. Attendees were also familiarized with primary outcomes of the respective inventory efforts for the period of 2016 – 2017, that have influenced energy, industry, waste management, agriculture, land use and forestry sectors.
The working meeting has been hosted through the support from the United Nations Development Programme (UNDP) and the Global Environmental Facility (GEF) within the framework of the project  “Fourth National Communication and Second Biennial Update Report to the UN Framework Convention on Climate Change.