ეკოლიდერთა სკოლის მონაწილეები გამოვლენილია
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრმა ეკოლიდერთა სკოლისათვის მონაწილეთა შერჩევა დაასრულა.ქვეყანაში არსებული საგანგებო მდგომარეობის გათვალისწინებით მონაწილეთა შერჩევის მეორე ეტაპი დისტანციურად შედგა.
ეკოლიდერთა სკოლა გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი სასწავლო პროგრამაა, რომლის მონაწილეებიც კვალიფიციური ადამიანიების დახმარებით გაეცნობიან პლანეტის თანამედროვე გამოწვევებს და იმსჯელებენ პრობლემების გადაჭრის გზებზე, მიიღებენ ცოდნას გარემოსდაცვითი საკითხების შესახებ, განივითარებენ კრიტიკული აზროვნების, საკუთარი მოსაზრების დაცვისა და გუნდური მუშაობის უნარებს. ერთკვირიანი ინტენსიური სასწავლო პროგრამის ფარგლებში IX-XII კლასის მოსწავლეები შეისწავლიან ისეთ საკითხებს როგორიცაა:გარემოს დაცვა და მდგრადი განვითარება,ნარჩენების მართვა,ბიომრავალფეროვნება,დაცული ტერიტორიები, ეკოსისტემური სერვისები,კლიმატის ცვლილება,ატმოსფერული ჰაერის პოლიტიკა.
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნოების სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი ქვეყანაში ახალი კორონავირუსით (COVID-19) გამოწვეული საგანგებო მდგომარეობის გამო, ისევე როგორც სხვა სასწავლო დაწესებულებები, გადავიდა ონლაინ მუშაობაზე და აგრძელებს დისტანციური სწავლების რეჟიმს.

Participants from the Eclider School have been identified
The Centre for Environmental Information and Education has completed the selection of participants for the School of Ecoliders. Given the state of emergency in the country, the second stage of selection of participants took place remotely.
The School of Ecoliders is one of the Eiec's most important training programs, where participants learn about today's global difficulties and explore solutions with the support of trained professionals, gain knowledge about environmental issues, and improve critical thinking, advocacy, and teamwork skills. Students in grades IX-XII will study topics such as environment and sustainable development, waste management, biodiversity, protected areas, ecosystem services, climate change, and atmospheric air policy as part of the one-week intense program.
Due to the  state of emergency imposed by the new coronavirus (COVID-19), the Eiec of Georgia's Ministry of Environmental Protection and Rural Affairs, like other educational institutions, has moved to online work and is continuing the distance learning program.