რეგიონული სამსახურის თანამშრომლებს ტრენინგი ჩაუტარდათ
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების სააგენტოს (ARDA) რეგიონული სამსახურის თანამშრომლებს გარემოსდაცვითი განათლების საკითხებზე ტრენერთა ტრენინგი ჩაუტარდათ.
სასწავლო კურსი სამი დღის განმავლობაში მიმდინარეობდა და მოიცავდა ისეთ თემებს როგორიცაა: ნარჩენების მართვა, წყლის რესურსების მდგრადი მართვა, ტყე და ბიომრავალფეროვნება, პრეზენტაციისა და კომუნიკაციის ტექნიკები.
ტრენინგის მთავარ მიზანს წარმოადგენდა სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების სააგენტოს (ARDA) - რეგიონული სამსახურის თანამშრომლების შესაძლებლობების გაძლიერების ხელშეწყობა.

The LEPL Environmental Information and Education Centre (EIEC) under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA) has joined forces with the Rural Development Agency’s regional liaison staff for conducting training of trainers (ToT) on environmental matters.
The three-day-course has been shaped to entail matters, such as waste management, sustainable management of water resources, forest and biodiversity, presentation and communication skills.
The core objective of the ToT has been to complement capacity building of the Rural Development Agency’s regional unit’s staff members.