ნუგზარ ზაზანაშვილის სახელობის სამუხის მრავალმხრივი გამოყენების ტერიტორიის შექმნისა და მართვის შესახებ
2022  წლის 28 იანვარს, 15:00 საათზე, ნუგზარ ზაზანაშვილის სახელობის სამუხის მრავალმხრივი გამოყენების ტერიტორიის შექმნისა და მართვის შესახებ საქართველოს კანონპროექტის საჯარო განხილვა გაიმართება.
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრომ დაასრულა მუშაობა  ნუგზარ ზაზანაშვილის სახელობის სამუხის მრავალმხრივი გამოყენების ტერიტორიის შექმნისა და მართვის შესახებ საქართველოს კანონის პროექტზე.
აღნიშნულ კანონპროექტზე მუშაობა 2019 წელს, ბუნების დაცვის მსოფლიო ფონდის  (WWF)  მხარდაჭერით დაიწყო.
სამუხის ველი ქურციკების ერთადერთი საბინადრო გარემოა საქართველოში; შესაბამისად, რეგიონულ, ეროვნულ და ტრანსსასაზღვრო დონეზე ბიომრავალფეროვნების კონსერვაციის, ასევე, ზურმუხტის ქსელის და სპეციალური დაცული ტერიტორიების თვალსაზრისით, სამუხის გეგმარებითი დაცული ტერიტორიების შექმნას უდიდესი მნიშვნელობა ენიჭება.
დაინტერესებულ პირებს გამოქვეყნებული კანონპროექტის შესახებ შენიშვნებისა და მოსაზრებების  წარმოდგენა შეუძლიათ არაუგვიანეს 2022 წლის 27 იანვრისა, შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე:   Teona.Karchava@mepa.gov.ge
დაინტერესებულ პირებს შეხვედრაში მონაწილეობა შეუძლიათ ZOOM პლატფორმის საშუალებით შემდეგ ლინკზე: https://us02web.zoom.us/j/85827724703?pwd=SldwZmdReDI0OWxCMEhFRitMNjU1UT09
იხ.დოკუმენტი: საქართველოს კანონი - ნუგზარ ზაზანაშვილის სახელობის სამუხის მრავალმხრივი გამოყენების ტერიტორიის შექმნისა და მართვის შესახებ

A public debate of Georgia's draft law on the creation and management of the Nugzar Zazanashvili Samukhi Multi-Use Area will be held on January 28, 2022, at 15:00.
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia has completed the work on the draft law of Georgia on the establishment and management of the Nugzar Zazanashvili Samukhi Multipurpose Use Area.
With the support of the World Wide Fund for Nature, work on the bill began in 2019. (WWF).
The Samukhi Valley is Georgia's only gazelle habitat. As a result, the construction of Samukh Planned Protected Areas is critical for biodiversity conservation at the regional, national, and transboundary levels, as well as the emerald network and specific protected areas.
Interested People can submit comments and opinions about the published draft law no later than January 27.2022, to the following email address:  Teona.Karchava@mepa.gov.ge
Interested parties can participate in the meeting through the Zoom platform at the following link: https://us02web.zoom.us/j/85827724703?pwd=SldwZmdReDI0OWxCMEhFRitMNjU1UT09
See Document: The Law of Georgia on the Establishment and Management of the Nugzar Zazanashvili Samukhi Multipurpose Use Area