„ეროვნული სატყეო პროგრამის“ მე-8 პლენარული სხდომა
2021 წლის 14 დეკემბერს 11:00 სთ-ზე საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ორგანიზებით და ორგანიზაცია CENN-ის მიერ, პროექტის - ტყის მდგრადი მართვა სოფლის განვითარებისათვის - ფარგლებში, ავსტრიის განვითარების თანამშრომლობის  ფინანსური მხარდაჭერით გაიმართება „ეროვნული სატყეო პროგრამის“ მე-8 პლენარული სხდომა.
„ეროვნული სატყეო პროგრამის“ პლენარული სხდომა 2013 წლიდან იმართება, რომლის ფარგლებშიც განიხილება სატყეო სექტორში წლის განმავლობაში განხორციელებული და სამომავლოდ დაგეგმილი ქმედებები. მე-8 პლენარულ სხდომაზე ბიომრავალფეროვნებისა და სატყეო დეპარტამენტი წარმოადგენს ინფორმაციას კლიმატის მწვანე ფონდის (GCF) (მხარდამჭერები-გერმანიის მთავრობა, შვეიცარიის მთავრობა და საქართველოს მთავრობა), მიერ დაფინანსებული ახალი პროექტის თაობაზე, ასევე, შეჯამდება 2017-2021 წლების პერიოდში ჩატარებული და დასრულებული ტყის პირველი ეროვნული აღრიცხვის შედეგები. პლენარულ სხდომაზე განიხილება განხორციელებული და მიმდინარე საკანონმდებლო სიახლეები, საქართველოში პირველი ბიოსფერული რეზერვატის ნომინაციის საკითხები, ასევე, ტყის მართვის სფეროში დანერგილი სიახლეები და მიღწევები.  შეხვედრის მეორე ნაწილი დაეთმობა ტყის სექტორში დონორთა კოორდინაციის საკითხებს.
დაინტერესებულ საზოგადოებას პრეზენტაციებს წარუდგენენ საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ბიომრავალფეროვნებისა და სატყეო დეპარტამენტის წარმომადგენლები, ასევე, სსიპ ეროვნული სატყეო სააგენტოს, სსიპ დაცული ტერიტორიების სააგენტოს და სსდ გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის თანამშრომლები.
დაინტერესებულ პირებს შეხვედრაში მონაწილეობა შეუძლიათ ZOOM პლატფორმის საშუალებით შემდეგ ლინკზე:
https://us02web.zoom.us/j/82464392344?pwd=eHE5d0M4WEllQWZYN21rZ2I1K210QT09
Meeting ID: 824 6439 2344
Passcode: 511243
დამატებითი ინფორმაციისთვის, გთხოვთ, დაუკავშირდით ეროვნული სატყეო პროგრამის კოორდინატორს, ქალბატონ ნანა ხელხელაურს (ტელ: +995 598 301 222), ელ-ფოსტა: Nanakhelkhelauri@gmail.com.

The 8th Plenary Session of the National Forest Program
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia will organize the 8th Plenary Session of the National Forest Program on December 14, 2021, at 11:00 a.m., as part of the project "Sustainable Forest Management for Rural Development," which is funded by the Austrian Development Cooperation Session.
The plenary session of the National Forest Program has been held since 2013, during which the actions taken in the forest sector during the year and planned for the future will be discussed. At the 8th Plenary Session, the Department of Biodiversity and Forestry will present information on a new project funded by the Green Climate Fund (GCF) (supported by the German Government, the Government of Switzerland and the Government of Georgia). Accounting results. The plenary session will discuss the implemented and current legislative innovations, the issues of nomination of the first biosphere reserve in Georgia, as well as innovations and achievements in the field of forest management. The second part of the meeting will focus on donor coordination issues in the forest sector.
Representatives of the Department of Biodiversity and Forestry of the Ministry of Environmental  Protection and Agriculture of Georgia, as well as the staff of the National Forestry Agency, the LEPL Agency of Protected Areas and the Department of Environmental Supervision of the Ministry of Agriculture, will make presentations to the interested public.