მაცივარაგენტზე მომუშავე სტაციონარული მოწყობილობის მფლობელთა და ტექნიკოსთა საყურადღებოდ
3 კგ ან 3 კგ-ზე მეტ მაცივარაგენტზე მომუშავე სტაციონარული მოწყობილობის მფლობელი და/ან ტექნიკოსი, რომელიც ემსახურება ჰაერის კონდიცირებისა და სამაცივრო მოწყობილობებს, ასევე, თბურ ტუმბოებს, ვალდებულია, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს, ყოველწლიურად, 1 მარტამდე, შესათანხმებლად წარუდგინოს ინფორმაცია გასულ წელს მოხმარებული მაცივარაგენტების რაოდენობის შესახებ. ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს საქართველოს მთავრობის 2017 წლის 27 ივნისის დადგენილება №304-ის დანართი №2-ით დადგენილი ფორმის მიხედვით. აღნიშნული ფორმით ინფორმაციის წარმოდგენა სავალდებულოა იმ შემთხვევაშიც, თუ 3 კგ ან 3 კგ-ზე მეტ მაცივარაგენტზე მომუშავე სტაციონარული მოწყობილობის მფლობელს და/ან ტექნიკოსს, გასული წლის განმავლობაში შესაბამისი მომსახურება არ მიუღია/მომსახურება არ გაუწევია.
ანგარიშგების ფორმა და ანგარიშგების ფორმის შევსების წესი შეგიძლიათ იხილოთ საქართველოს მთავრობის 2017 წლის 27 ივნისის დადგენილება №304-ში, შემდეგ ბმულზე -https://matsne.gov.ge/ka/document/view/3717255?publication=0

For the attention of owners and technicians working of stationary equipment on refrigerants
Owners and/or technicians of stationary equipment that works with refrigerants weighing 3 kg or more and who service air conditioning and refrigeration equipment, as well as heat pumps, are required to submit information to Georgia's Ministry of Environmental Protection and Agriculture by March 1 each year. Regarding the amount of refrigerants used this year. The information must be given in the format specified by the Government of Georgia Resolution No. 304 dated June 27, 2017. Even if the owner and/or technician of stationary equipment operating on a refrigerant operating at 3 kg or more than 3 kg has not received or provided the relevant service in the previous year, completion of this form is required.
The reporting form and the procedure for filling in the reporting form can be found in the Resolution of the Government of Georgia of June 27, 2017 at №304, at the following link -https: https://matsne.gov.ge/ka/document/view/3717255?publication=0