22 მარტი წყლის მსოფლიო დღეა
2022 წელს, წყლის მსოფლიო დღის თემა მიწისქვეშა წყლების მნიშვნელობას ეხება  სლოგანით „გახადე უხილავი ხილული”. მართალია, მიწისქვეშა წყლები უხილავია, თუმცა, მათი გავლენა თვალსაჩინოა, რადგან სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანი რესურსია ცოცხალი ორგანიზმებისთვის, თითოეული ადამიანის კეთილდღეობისთვის.
ჩვენ ქვეყანაში სხვადასხვა სახეობით არის წარმოდგენილი მიწისქვეშა წყლები - მტკნარი, მინერალური, თერმული, სამკურნალო-ბალნეოლოგიური და სამრეწველო.
მიწისქვეშა მტკნარი სასმელი წყლების ხარისხობრივი და რაოდენობრივი  მახასიათებლების შეფასების მიზნით, საქართველოში, 2013 წლიდან, მონიტორინგი თანამედროვე მეთოდოლოგიით ხორციელდება.
წყლის რესურსების დაცვისა და გამოყენების სფეროში ერთიანი სახელმწიფო პოლიტიკის განხორციელების, ადამიანის ჯანმრთელობისთვის უსაფრთხო გარემოს შექმნისა და წყლის რესურსების დაცვისა და მდგრადი გამოყენების უზრუნველსაყოფად სამართლებრივი საფუძვლების შექმნის მიზნით, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ მომზადდა „წყლის რესურსების მართვის შესახებ“ კანონპროექტი, რომელიც საქართველოს პარლამენტს აქვს წარდგენილი განსახილველად. კანონპროექტი შესაბამისობაშია ევროკავშირის კანონმდებლობასთან.
წყლის მსოფლიო დღე 1992 წელს, გაეროს გენერალური ასამბლეის გადაწყვეტილებით დაწესდა და 1993 წლიდან აღინიშნება.

The 22nd of March is World Water Day
The theme for World Water Day in 2022 is "Make the Invisible Visible," which emphasises the importance of groundwater. True, groundwater is invisible; but, its impact is evident because it is a critical resource for all living organisms, including humans.
In our country, there are various types of groundwater: freshwater, mineral, thermal, medicinal-balneological, and industrial.
Since 2013, monitoring has been carried out using modern methodologies in order to assess the qualitative and quantitative characteristics of groundwater, in Georgia.
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia has prepared a draft law on water resources management in order to implement a unified state policy in the field of water resource protection and use, to create a safe environment for human health, and to ensure the protection and sustainable use of water resources. to be taken into consideration The measure meets with European Union regulations.
The United Nations General Assembly established World Water Day in 1992, and it has been celebrated annually since 1993.