გეოლოგიის დღესთან დაკავშირებით, მოსწავლეებისთვის ვებინარი - „პროფესია გეოლოგი“ ჩატარდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით გამართულ ვებინარზე, საქართველოში გეოლოგიის დარგის განვითარების ისტორიისა და დღეს არსებული ვითარების შესახებ მოხსენება გარემოს ეროვნული სააგენტოს გეოლოგიის დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა გააკეთეს. ახალგაზრდებმა ინფორმაცია მიიღეს სტიქიური გეოლოგიური მოვლენების, მათთან დაკავშირებული საფრთხეების შეფასებისა და პრევენციის, გეოლოგიური მიმართულებით საქართველოში მიმდინარე კვლევების, მათ შორის, მიწისქვეშა მტკნარი სასმელი წყლების მონიტორინგის შესახებ.
საქართველოში, პირველი კვალიფიციური გეოლოგიური სამუშაოების დაწყება 1841 წლით თარიღდება, ხოლო პირველი ნაშრომები 1843 წელს გამოქვეყნდა. სწორედ 1841 წლიდან იღებს სათავეს საქართველოში სისტემური გეოლოგიური კვლევები, რომელიც დღემდე გრძელდება.
გეოლოგიის დარგის განვითარების მიმართულებით სამუშაოები აქტიურად მიმდინარეობს. 2014-2021 წლებში, გამოიცა აღმოსავლეთ საქართველოს სახელმწიფო გეოლოგიური რუკების კომპლექტი (მასშტაბი: 1:200 000), შესაბამისი ანგარიშებით;  2019 წელს, შეიქმნა დასავლეთ საქართველოს რეგიონალური გეოლოგიური განყოფილება.
2019 წლიდან, გარემოს ეროვნული სააგენტოს გეოლოგიის დეპარტამენტი აქტიურად არის ჩართული საერთაშორისო პროექტში: „კლიმატის ცვლილებისადმი ადაპტაციის შესაძლებლობების გაძლიერება საქართველოში (GCF/UNDP/SDC)“, რომლის ფარგლებში, საქართველოს ძირითადი 11 მდინარის აუზისთვის დაგეგმილია გეოლოგიური საფრთხეების ზონირების რუკების მომზადება.

In connection with the Geology Day, a webinar for students - "Profession Geologist" was held
Representatives of the Geology Department of the National Environment Agency made a report on the history of the development of the field of geology in Georgia and the current situation at a webinar organised by the EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia. The young people were informed about natural geological events, assessment and prevention of related threats, geological research in Georgia, including monitoring of groundwater.
In Georgia, the first qualified geological works date back to 1841, and the first papers were published in 1843. Systematic geological surveys in Georgia originated in 1841 and continue to this day.
Work on the development of the field of geology is underway. In 2014-2021, a set of state geological maps of Eastern Georgia was published (scale: 1: 200 000), with relevant reports; In 2019, the Regional Geological Division of Western Georgia was established.
Since 2019, the Geology Department of the National Environment Agency has been actively involved in the international project: "Strengthening Climate Change Adaptation Capacities in Georgia (GCF / UNDP / SDC)", which plans to prepare geological hazard zoning maps for Georgia's 11 major river basins.