მესაქონლეობის სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების წევრებს, აშშ-ის სოფლის მეურნეობის დეპარტამენტის (USDA) პროექტის ფარგლებში, ტრენინგები უტარდებათ
ტრენინგის მონაწილეები, საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული მოთხოვნების შესაბამისად, ფერმაში გასატარებელი ღონისძიებების შესახებ დეტალურ ინფორმაციას იღებენ.
მიღებული ინფორმაციის პრაქტიკაში გამოყენებით, მესაქონლეობის დარგის კოოპერატივები ფერმების თანამედროვე მოთხოვნების შესაბამისად მართვას შეძლებენ, რაც წარმოებული პროდუქციის ხარისხსა და რაოდენობაზე დადებითად აისახება.
ორდღიანი სწავლება მოიცავს საკითხებს: მსხვილფეხა პირუტყვის ძირითადი ინფექციური და ვექტორული დაავადებები, ფერმის დაცვა ცხოველთა დაავადებებისაგან, არაგადამდები დაავადებები, ვეტერინარული პრეპარატების სწორი გამოყენება, მოთხოვნები პირველადი წარმოების მიმართ, ძროხის ჯიშები, ძროხის მოვლა-შენახვა, მშრალი და მეწველი ფურის კვება და სხვა.
მესაქონლეობის სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივებისთვის ტრენინგები პროექტის ინვესტირება უვნებელ და ხარისხიან მესაქონლეობაში - SQIL ფარგლებში, კოოპერატივების განვითარების ფონდთან თანამშრომლობით და სოფლის განვითარების სააგენტოსა და გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით ტარდება.
მიმდინარე წელს, პროექტის ინვესტირება უვნებელ და ხარისხიან მესაქონლეობაში - SQIL ფარგლებში, თბილისსა და რეგიონებში დაგეგმილია, ჯამში, 8 ტრენინგის ჩატარება და 100-ზე მეტი მესაქონლე ფერმერის გადამზადება.
პროექტი SQIL დაფინანსებულია აშშ-ის სოფლის მეურნეობის დეპარტამენტის (USDA)მიერ. პროექტს ახორციელებს ამერიკული ორგანიზაცია Land O'Lakes Venture 37, საქართველოს ფერმერთა ასოციაციასთან პარტნიორობით.

Within the framework of the US Department of Agriculture (USDA) Project Livestock, farmers' cooperatives are trained
Training participants will receive detailed information about the activities to be carried out on the farm in accordance with the requirements of Georgian legislation.
Using the information obtained in practice, livestock cooperatives will be able to manage farms in accordance with modern requirements, which will have a positive impact on the quality and quantity of products produced.
The two-day training covers the following issues: major infectious and vector diseases of cattle, protection of the farm from animal diseases, non-communicable diseases, proper use of veterinary drugs, requirements for primary production, cow breeds, cow care, dry and fattening feed, and more.
Training for livestock and agricultural cooperatives  the project is invested  in harmless and quality livestock within SQIL in cooperation with the Cooperative Development Fund and organised by the Rural Development Agency and the EIEC.
This year, the project is planned to invest in safe and quality livestock - within the framework of SQIL, in Tbilisi and the regions, to conduct a total of 8 trainings and train more than 100 livestock farmers.
The SQIL project is funded by the United States Department of Agriculture (USDA). The project is implemented by the American organisation Land O'Lakes Venture 37 in partnership with the Georgian Farmers Association.