მოსწავლეებისთვის ტრენინგი „კლიმატის ცვლილება და კატასტროფების რისკის შემცირება”  ჩატარდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის წარმომადგენლებმა, პროექტის ,,კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში’’  ფარგლებში, ათი სამიზნე მუნიციპალიტეტის (ლაგოდეხი, თელავი, ახმეტა, სიღნაღი, გორი, სამტრედია, აბაშა, სენაკი, ხობი, ქობულეთი) საჯარო სკოლების VIII-IX კლასის მოსწავლეებისთვის ტრენინგები ჩაატარეს.
მოსწავლეებმა მიიღეს ინფორმაცია, თუ რა განსხვავებაა ბუნებრივ მოვლენასა და კატასტროფას შორის, გაეცნენ კატასტროფის მართვის ფაზებს.
აღნიშნული ტრენინგების მიზანი კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული საფრთხეებისა და რეაგირების წესების შესახებ ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლების ხელშეწყობაა საინტერესო და სახალისო პრაქტიკული აქტივობებით და ჯგუფური სამუშაოებით.
ტრენინგმოდული საქართველოს მთავრობის, კლიმატის მწვანე ფონდის (GCF), შვედეთისა და შვეიცარიის მთავრობების თანადაფინანსებითა და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის - ,,კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში’’ ფარგლებში შემუშავდა.

Training for students on "Reducing the risk of climate-driven disaster'' was conducted
Representatives of the EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, within the project "Reducing the Risk of Climate-Driven Disasters in Georgia", in ten target municipalities (Lagodekhi, Telavi, Akhmeta, Signagi, Gori, Samtredia, Abasha, Senobi,) conducted training for VII-IX grade students in public schools.
Students learned about the difference between a natural phenomenon and a disaster and about the disaster management phases.
The goal of this program was to improve young people's awareness of the hazards of climate-driven disasters and the guidelines for responding to them through engaging and enjoyable practical activities and group work.
The training module was developed with the support of the Georgian government, the Green Climate Fund (GCF), co-financed by the governments of Sweden and Switzerland, and the United Nations Development Program (UNDP) within the framework of the ongoing project "Reducing Climate-Driven Disaster Risk in Georgia".