მტკვრის დაცვის დღის ფარგლებში მოსწავლეებისთვის საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა
მტკვრის დაცვის დღის ფარგლებში გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მიერ „ათასწლეულის სკოლის“ მოსწავლეებისთვის საინფორმაციო შეხვედრა ჩატარდა. მოსწავლეები გაეცნენ მდინარე მტკვრის ზოგად ჰიდროგრაფიულ მახასიათებლებს. გარემოს ეროვნული სააგენტოს წარმომადგენლებმა ახალგაზრდებს განხორციელებული მონიტორინგის შესახებ მიაწოდეს ინფორმაცია.
გარემოს ეროვნული სააგენტო მდინარე მტკვრის აუზის ხარისხის რეგულარულ მონიტორინგს, ყოველთვიურად, 19 წერტილში, სამ თვეში ერთხელ კი, 33 წერტილში ახორციელებს. მდინარე მტკვარზე ჩატარებული ექსპედიციების ფარგლებში, გარემოს ეროვნული სააგენტოს წარმომადგენლების მიერ ტარდება წყლის სინჯები მისი ქიმიური და მიკრობიოლოგიური ანალიზებისთვის, რომელიც იგზავნება ატმოსფერული ჰაერის წყლისა და ნიადაგის ანალიზების ლაბორატორიაში.

An information meeting was held for the students within the framework of the Mtkvari Protection Day
Within the framework of the Mtkvari Protection Day, the EIEC held an information meeting for the students of the Millennium School. Students got acquainted with the general hydrographic characteristics of the Mtkvari River. Representatives of the National Environment Agency informed the young people about the monitoring.
The National Environment Agency regularly monitors the quality of the Mtkvari River Basin at 19 points every month and once every three months at 33 points. As part of expeditions to the Mtkvari River, representatives of the National Environment Agency conduct water samples for its chemical and microbiological analyses, which are sent to the Laboratory for ambient air, water, and soil analysis.