მდგრადი საჯარო შესყიდვების შესახებ ონლაინ სასწავლო კურსი ჩატარდა
საქართველოში მდგრადი საჯარო შესყიდვების შესახებ ონლაინ სასწავლო კურსი ჩატარდა. სასწავლო კურსი გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორმა, თამარ ალადაშვილმა გახსნა.
სასწავლო კურსის მონაწილეებმა ინფორმაცია მიიღეს მდგრადი საჯარო შესყიდვების, რეგულირების, საქართველოს მდგრადი საჯარო შესყიდვების კრიტერიუმებისა და პოლიტიკის პრიორიტეტების შესახებ და  მდგრადი საჯარო შესყიდვების საუკეთესო საერთაშორისო პრაქტიკის მაგალითებს გაეცნენ.
სასწავლო კურსს ესწრებოდნენ მდგრადი საჯარო შესყიდვებით დაინტერესებული  პირები, მათ შორის შემსყიდველი ორგანიზაციების წარმომადგენლები და სტუდენტები.
სასწავლო კურსი ტარდება ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული EU4Environment პროგრამის ფარგლებში. პროექტის ერთ-ერთ ამოცანას წარმოადგენს საქართველოში მდგრადი საჯარო შესყიდვების მიდგომებისა და დებულებების დანერგვის ხელშეწყობა და სამიზნე ჯგუფების ცნობიერების ამაღლება.

An E- learning course on Sustainable Public Procurement was conducted
An E- learning course was conducted on Sustainable Public Procurement in Georgia. The course was opened by the director of EIEC Tamar Aladashvili.
The participants received information about  regulations for sustainable public procurement, the  criterias of Georgian sustainable public procurement policy and priorities and were introduced to the best practices of international sustainable public procurement.
The course was attended by people interested in sustainable public procurement,among them students and representatives of purchasing organisations.
The E-course is conducted within the framework of EU4Environment funded project. One of the goals of the program is to raise awareness of targeted groups and to  support sustainable public procurement approaches and regulations in Georgia.