ონლაინ სასწავლო კურსი საქართველოში მდგრადი საჯარო შესყიდვების შესახებ
7-8 ნოემბერს საქართველოში მდგრადი საჯარო შესყიდვების შესახებ ორდღიანი ონლაინ სასწავლო კურსი ჩატარდება.
სასწავლო კურსის მიზანია, საქართველოში მდგრადი საჯარო შესყიდვების კონცეფციის სარგებლის, მდგრად საჯარო შესყიდვებთან დაკავშირებული სამართლებრივი დებულებების პროექტების, საქართველოს მდგრადი საჯარო შესყიდვების კრიტერიუმებისა და მდგრადი საჯარო შესყიდვების განხორციელების მაგალითების, მათ შორის, ევროკავშირში მდგრადი საჯარო შესყიდვების მაგალითების განხილვა.
სასწავლო კურსი ტარდება ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული EU4Environment პროგრამის ფარგლებში, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის, სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოსა და გაეროს გარემოსდაცვითი პროგრამის (UNEP) მჭიდრო თანამშრომლობით.
მდგრადი საჯარო შესყიდვების შესახებ სასწავლო კურსში მონაწილოების მისაღებად, აგრეთვე, სასწავლო კურსის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისთვის საკონტაქტო პირია ნათელა ბლიაძე - გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის პროექტის კოორდინატორი (მობ: +995 598 21 82 85, ელ. ფოსტა: Natela.Bliadze@eiec.gov.ge).

The E-course on Public Sustainable Procurement in Georgia
The aim of the course is to discuss the benefits of the conception of public sustainable procurement, the draft legal provisions related to the projects of public sustainable procurement, the criteria and implementation of public sustainable procurement in Georgia, including examples of public sustainable procurement in the EU.
The E-course will be conducted within the framework of the program funded by EU4Environmen, with the close collaboration of EIEC under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, the State Procurement Agency, and the UN environmental program (UNEP).
In order to take part in  Public Sustainable Development E-course and to get more information please contact Natela Bliadze the project coordinator of EIEC (phone number: +995 598 21 82 85, the email address:: Natela.Bliadze@eiec.gov.ge).